Connect with us

Sport

Zbulohet koha kur Mbappe mund të zyrtarizohet te Real Madrid

Published

on

zbulohet-koha-kur-mbappe-mund-te-zyrtarizohet-te-real-madrid

Mbappe pas Euro 2020 do të njoftoj transferimin te Reali.

Kylian Mbappe pritet të njoftojë kalimin te Real Madrid pas Euro 2020.

Jose Manuel Estrada Calzada apo i njohur më mirë si Pipi Estrada , është një gazetar dhe bashkëpunëtor në televizionet spanjolle që ka dhënë lajmin.

Në një emision për El Chiringuito, Estrada ka thënë se Mbappe do të njoftojë gjatë Euro 2020 se do të nënshkruajë për Real Madridin.

Sulmuesi francez do të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij gjatë Euro 2020 dhe ai pritet të transferohet të Los Blancos këtë verë.

Sipas gazetarit Estrada, një marrëveshje do të arrihet në ditët në vijim, duke e lënë Mbappen të bëjë njoftimin me Francën që ndjek titullin.

Ylli i Realit, Karim Benzem ka folur Mbappen disa herë gjatë kohëve të fundit, pasi të dy janë në grumbullim me kombëtaren.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Malidni në aksion, po e transferon super talentin 19 vjeçar

Published

on

Milani po bën lëvizje në treg dhe nuk do të ndalet me dy nënshkrimet që ata kanë bërë tashmë.

Lojtari i fundit që është lidhur me klubin është Mohamed Daramy, një anësor 19-vjeçar.

Gazeta daneze BT raportoi më herët këtë mbrëmje se Rossonerët janë duke udhëhequr garën për Daramy, i cili shënoi pesë gola në 28 paraqitje këtë sezon të kaluar, përcjell ORAinfo.

Kopenhaga, i cili është pronar i lojtarit, po kërkon 10 milionë euro për të pranuar shitjen e lojtarit dhe Paolo Maldini po punon për marrëveshjen.

Deri me tani Rossonerët kanë ofruar rreth 6 milionë euro për lojtarin.

Anësori kapi interesin e skautëve të Milanit gjatë Euro U21, në të cilën Danimarka kaloi në çerekfinale. /ORAinfo/

Continue Reading

Sport

Milan nuk i ndahet Chelseas, synon transferimin e tre lojtarëve blue

Published

on

Klubi italian Milan është në negociata me disa futbollistë të Chelseas.

Milan zyrtarizoi para pak ditësh transferimin e mbrojtësit Fikayo Tomori nga ‘The Blues’.

Sipas ‘Sky Sports’, Rossonerët janë në bisedime edhe me tre futbollist tjerë të klubit nga Londra.

Olivier Giroud, Hakim Zyech dhe Timoue Bakayoko thuhet se janë në listën e drejtuesve të Milan.

Klubi italian e sheh Giroud si partner ideal të Zlatan Ibrahimovic në sulm, Zyech shihet si
zëvendësuesi perfekt i të larguarit Hakan Çalhanoglu, ndërsa me Bakyokon synojnë të formojnë një dyshe të fortë ne mesfushë së bashku me Franck Kessie.

Continue Reading

Sport

Nuk do të besoni, këtë fanellë do ta vesh Marcelo sezonin e ri!

Published

on

Ylli brazilian, Marcelo do të vazhdojë ta veshë fanellën e Real Madridit.

Fabrizio Romano ka bërë të ditur se Real Madridi asnjëherë nuk ka menduar ta shesë Marcelon.

Sipas tij, ai do të qëndrojë dhe konsiderohet si një lojtar kyç në ekipin e Carlo Ancelottit, bordi asnjëherë nuk ka dyshuar në të.

Përndryshe, pas largimit të Sergio Ramos, kapiten i parë tani do të jetë Marcelo, pas tij Karim Benzema, më pas Raphael Varane nëse qëndron dhe pak para startit të sezonit, do të zgjidhet zyrtarisht edhe kapiteni i katërt.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch