Connect with us

Sport

UEFA nis ‘hakmarrjen’ kundër Real Madridit, Barcelonës dhe Juventusit

Published

on

uefa-nis-‘hakmarrjen’-kunder-real-madridit,-barcelones-dhe-juventusit

UEFA ka vendosur që të marrë masa disiplinore kundër Real Madridit, Barcelonës dhe Juventusit për projektin e tyre të dështuar të Super Ligës.

Dyshja e El Clasicos dhe Juventusi janë tri klubet e vetme që nuk e kanë distancuar vetveten nga ky propozim për largim nga liga, pasi që secili nga nëntë anëtarët e tjerë themelues të saj tashmë janë larguar nga ajo dhe janë përkushtuar për të marrë pjesë në gara të UEFA-së.

Në një deklaratë të UEFA-së të lëshuar të martën është konfirmuar se ata janë duke marrë masa kundër të tria klubeve.

“Pas një hetimi të bërë nga inspektorët për Etikë dhe Disiplinë me UEFA në lidhje me të ashtuquajturin “projekt i Super Ligës’, kanë filluar procedurat disiplinore kundër Real Madridit, FC Barcelonës dhe Juventusit për shkak se ata kanë shkelur kornizën ligjore të UEFA-së”, thuhet në këtë deklaratë.

“Do të ju mbajmë të informuar për zhvillimet e mëtutjeshme”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch