Connect with us

Sport

Tonali – Milan, ky lajm ka sjell panik në ‘San Siro’

Published

on

tonali-–-milan,-ky-lajm-ka-sjell-panik-ne-‘san-siro’

AC Milan është ende duke punuar për të siguruar nënshkrimin e plot të Sandro Tonali nga Brescia mbi një bazë të përhershme.

Për të arritur këtë, Milanit i ka mbetur vetëm edhe një javë. Kjo pasi 16 qershori do të jetë data e fundit e blerjeve brenda ekipeve të Serie A.

MilanNews kujton operacionin që solli Tonalin në klubin e tij të fëmijërisë: një hua e paguar prej 10 milionë euro, 15 milionë euro për opsionin për të blerë dhe 10 milionë euro të tjera në bonuse, përcjell ORAinfo.

Sezoni i parë i Tonali në Rossoneri sigurisht që nuk ishte i lehtë për shkak të humbjes së një pjese të para-sezonit dhe gjithashtu shfaqjes së vështirësive për tu adaptuar në ekip, por qëllimi i klubit është të përqendrohet përsëri në talentin italian.

Sipas statistikave të raportit, menaxhmenti i Rossonerëve është duke punuar për të riformatuar formulat dhe pagesat e mundshme të shtyra në lidhje me blerjen e plotë të lojtarit italian dhe ka besim se rezultati i negociatave me Cellino, presidenti i Brescia.

Sidoqoftë, ka një afat në horizont sepse klubet e Serie A për transferimet e brendshme përcaktojnë një datë në të cilën duhet të ushtrohen opsionet për të blerë: në Itali është 16 qershor dhe jo 30 qershor.

Prandaj, Milani ka pak më shumë se një javë kohë në dispozicion nëse dëshiron ta blejë Tonalin apo jo. /ORAinfo/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Klubi anglez vihet pas Coutinhos

Published

on

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos.

Klubi anglez, Leicester City është skuadra më e fundit e interesuar për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Braziliani ka dështuar në La Liga këto 12 muaj pas një lëndimi në gju në fillimin e janarit, përcjellë lajmi.net.

Pavarësisht që tani është shëruar plotësisht, skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman dëshiron ta shesë, duke ndjekur arritjet e Sergio Agueros dhe Eric Garcias.

Rikthimi në Angli shihet si më i mundshmi, derisa Mundo Deportivo raporton se trajneri i “Dhelprave”, Brendan Rodgers është i interesuar për ribashkimin me ish yllin e Liverpoolit.

Barcelona ka vazhduar të zbres çmimin e 29-vjeçarit, që tani thuhet se kushton 29 milionë euro.

Continue Reading

Sport

Futbollisti i Man City dëshiron largimin nga klubi

Published

on

Silva dëshiron largimin nga Man City.

Anësori Bernardo Silva, dëshiron largimin nga Manchester City.

Sipas ‘Duncan Castles’, Silva dëshiron të largohet nga City.

Arsyeja e dëshirës për tu larguar thuhet të jetë, pasi ai nuk e ka më rolin që e kishte dikur në skuadrën e ‘Citizens’.

Reprezentuesi Portugez, është i sigurt që ai do të tërheqë mjaft interes te klubet evropiane, madje thuhet se Barcelona dhe Atletico Madrid tashmë kanë filluar kontaktet me të.

Një marrëveshje e mundëshme me Barcelonën mund të përfshijë Ousmane Dembele që të dërgohet në Angli si pjesë e marrëveshjes.

Continue Reading

Sport

Brazil – Venezuela: Formacionet zyrtare

Published

on

Sonte (e diele) do nisë Kupa e Amerikës me ndeshjën hapëse mes Brazilit dhe Venezuelës.

Brazili është favorit në letër, andaj do bëjë atë që pritet duke provuar t’i arkëtoi pikët e plota.

Ndërsa, Venezuela do bëjë çmos për të bërë befasinë.

Formacionet zyrtare:

Brazil: Alisson; Danilo, Militao, Marquinhos, Lodi; Casemiro, Fred; Richarlison, Paqueta, Neymar; Jesus

Venezuela: Graterol; Gonzalez, Cumana, Martinez, Mago; Manzano, Martinez, Moreno, La Mantia, Casseres; Aristeguieta.

Ndeshja nis në ora 23:00.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch