Connect with us

Sport

Shpërthen Agjenti Morabito: Tare shpenzoi 18 milionë euro për një ‘gomar’ si Vedat Muriqi

Published

on

shperthen-agjenti-morabito:-tare-shpenzoi-18-milione-euro-per-nje-‘gomar’-si-vedat-muriqi

Agjenti italian e quan gomar Vedat Muriqin

Gjatë një programi investigativ, agjenti italian i lojtarëve, Vincenzo Morabito është tallur me Lazion për shkak të transferimit të sulmuesit kosovar, Vedat Muriqit, teksa këtë të fundit e ka quajtur gomar.

Raporti u transmetua në RAI 3 këtë mbrëmje dhe u përqendrua në botën e agjentëve dhe komisioneve.

Ai përfshinte një intervistë me agjentin Morabito, por një nga klipet ishte nga koha kur kishin menduar se kamerat ishin të fikura.

Ai iu referua drejtorit të Lazios Igli Tares, i cili është vëllau i konsullit të Shqipërisë në Stamboll.

“Ai e ka një vëlla që është konsull i Shqipërisë në Stamboll dhe papritmas paguajnë 18 milionë euro për një lojtar që është absolutisht gomar” – kishte thënë Morabito.

“Simone Inzaghi më tha: Jam duke i shkulur flokët këtu. Stefan Radu më ka thënë se ai mund ta markojë Muriqin me papuqe në stërvitje sepse ai është aq i keq. Muriqi… 18 milionë euro për Muriqin dhe pastaj pesë agjentë të përfshirë me komisione. 18 milionë euro janë shumë para për Lazion që t’i shpenzojë një një lojtar kaq të dobët” – vazhdoi Morabito.

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi nënshkroi me Lazion nga Fenerbahce në shtator të vitit të kaluar për 18.5 milionë euro plus bonuset.

Gjatë 34 paraqitjeve, prej të cilave shumica ishin nga banka rezervë, Muriqi kontribuoi me dy gola dhe një asist.

Paraprakisht në sezonin 2019/20 Muriqi kishte “shpërthyer” në Superligën e Turqisë duke shënuar 17 gola dhe shtatë asiste në 36 ndeshje dhe duke zgjuar interesimin e shumë klubeve evropiane.a

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch