Connect with us

Sport

Rondalo i mbetët Juventusit në ‘derë’, paga e lartë i tremb ekipet tjera

Published

on

rondalo-i-mbetet-juventusit-ne-‘dere’,-paga-e-larte-i-tremb-ekipet-tjera

Paga e lartë e Ronaldos po i tremb klubet e tjera nga portugezi.

Juventusi dhe Cristiano Ronaldo nuk do të mundë t’i ndajnë rrugët derisa portugezi t’i ulë kërkesat për pagë, sipas mediave italiane.

Për Ronaldon është përfolur se mund të largohet nga Torino këtë verë, veçanërisht pas kthimit të trajnerit Massimiliano Allegri në klub, transmeton Gazeta Express.

Për të është thënë se mund të kthehet në Manchester United apo Real Madrid, ndërsa Paris Saint-Germain dhe Inter Miami në MLS janë përmendur se destinacionet ë mundshme të tij, po ashtu.

Por Sky Sport Italia raporton se asnjëra prej këtyre klubeve nuk është e gatshme t’ia japë portugezit pagën e njëjtë si Juventusi, 30 milionë euro në vit.

Prandaj, edhe nëse Juve pranon ta shesë atë për vetëm 30 milionë euro, asnjë klub nuk është në gjendje ta blejë Ronaldon këtë verë.

Mënyra e vetme për largimin e 36-vjeçarit do të ishte ulja e kërkesave për pagë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch