Connect with us

Sport

Revulocioni i madh i Inzaghit te Inter, gati katër përforcime për të mbrojtur titullin

Published

on

revulocioni-i-madh-i-inzaghit-te-inter,-gati-kater-perforcime-per-te-mbrojtur-titullin

Fillon epoka Inzaghi: Gati katër përforcime për të mbrojtur titullin.

Inter po punon që ta përforcojë skuadrën me një poker blerjesh, sipas Gazzetta dello Sport.

Është i sigurt kthimi në bazë i Federico Dimarco-s, xhol i rëndësishëm që mund të përdoret në një mbrojtje me tre lojtarë, por edhe si mesfushor krahu.

Më pas duhet të mbushen tri boshllëqe: ai që pritet të lërë Hakimi në të djathtë, ai i mesfushorit të majtë dhe ai i zëvendësit të Lukaku-t.

Inzaghi, përveçse është siguruar për konfirmimin e Lu-La, ka kërkuar edhe konfirmimin e Sanchez. Sulmi mund të kompletohet me Felipe Caicedo, një lojtar që është i aftë të bëjë gjithmonë diferencën, si te Lazio.

Felip ka edhe një vit kontratë me bardhekaltrit dhe një rrogë që përputhet me filozofinë e re të klubit.

Për sa i takon krahut të djathtë, emri i parë i listës është Emerson Royal i Barcelona-s. Për krahun e majtë pëlqehet gjithmonë Emerson Palmieri i Chelsea-t.

Një poker për të qenë konkurrues në Itali dhe për të synuar të paktën kalimin e fazës me grupe në Champions League.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Punë e kryer: Mourinho bën transferin e parë te Roma

Published

on

Roma me portier të ri.

Skuadra e Jose Mourinhos tashmë edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshjen për blerjen e një portieri të ri.

Bëhet fjalë për Rui Patricion të Wolves i cili tashmë ka arritur një marrëveshje personale me Giallorossët për një kontratë me afat 3 vjeçar.

33 vjeçari portugez në këtë mënyrë do të bashkohet me bashkëkombasin e tij, Jose Mourinhon.

Patricio ka qenë portier i parë tek skuadra angleze qysh prej transferimit në 2018 nga skuadra e Sporting Lisbonës.

Continue Reading

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch