Connect with us

Sport

Revulocion i madh: Sarri e do treshen shqiptare Rashica – Muriqi – Shaqiri në sulmin e Lazios

Published

on

revulocion-i-madh:-sarri-e-do-treshen-shqiptare-rashica-–-muriqi-–-shaqiri-ne-sulmin-e-lazios

Corriere dello Sport: Sarri e do treshen shqiptare Rashica – Muriqi – Shaqiri në sulmin e Lazios.

Lazio është shumë afër të arrijë marrëveshje me trajnerin e njohur Maurizio Sarri.

Tekniku italian është i hapur të marrë stolin e klubit italian, vetëm se ka kërkuar disa transferime në skuadër, transmeton lajmi.net.

Trajneri i parë pritet të jetë Elseid Hysaj, që do largohet nga Napoli si agjent i lirë, derisa ka punuar në të kaluarën nën urdhrat e Sarrit.

Hysaj kaloi vitet më të mira nën urdhrat e Sarrit, andaj do ishte i hapur për bashkimin te Laizo.

Sipas Corriere dello Sport, Lazio do bëjë edhe disa transferime në sulm, e të preferuarit e Sarrit janë dyshja tjetër shqiptare Milot Rashica dhe Xherdan Shaqiri.

Rashica më rënien e Werder Bremen nga Bundesliga, është konfirmuar se do largohet, derisa Shaqiri nuk ka vend në formacionin bazë të Jurgen Klopp, andaj do shitet në verë.

Sulmuesit do jenë pjesë kyçe e projektit të Sarrit.

Në rast që kompletohen dy transferimet, atëherë do kemi mundësinë që në sulmin e Lazios të jenë Shaqiri, Rashica dhe Vedat Muriqi, kuptohet nëse ky i fundit nuk largohet.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Malidni në aksion, po e transferon super talentin 19 vjeçar

Published

on

Milani po bën lëvizje në treg dhe nuk do të ndalet me dy nënshkrimet që ata kanë bërë tashmë.

Lojtari i fundit që është lidhur me klubin është Mohamed Daramy, një anësor 19-vjeçar.

Gazeta daneze BT raportoi më herët këtë mbrëmje se Rossonerët janë duke udhëhequr garën për Daramy, i cili shënoi pesë gola në 28 paraqitje këtë sezon të kaluar, përcjell ORAinfo.

Kopenhaga, i cili është pronar i lojtarit, po kërkon 10 milionë euro për të pranuar shitjen e lojtarit dhe Paolo Maldini po punon për marrëveshjen.

Deri me tani Rossonerët kanë ofruar rreth 6 milionë euro për lojtarin.

Anësori kapi interesin e skautëve të Milanit gjatë Euro U21, në të cilën Danimarka kaloi në çerekfinale. /ORAinfo/

Continue Reading

Sport

Milan nuk i ndahet Chelseas, synon transferimin e tre lojtarëve blue

Published

on

Klubi italian Milan është në negociata me disa futbollistë të Chelseas.

Milan zyrtarizoi para pak ditësh transferimin e mbrojtësit Fikayo Tomori nga ‘The Blues’.

Sipas ‘Sky Sports’, Rossonerët janë në bisedime edhe me tre futbollist tjerë të klubit nga Londra.

Olivier Giroud, Hakim Zyech dhe Timoue Bakayoko thuhet se janë në listën e drejtuesve të Milan.

Klubi italian e sheh Giroud si partner ideal të Zlatan Ibrahimovic në sulm, Zyech shihet si
zëvendësuesi perfekt i të larguarit Hakan Çalhanoglu, ndërsa me Bakyokon synojnë të formojnë një dyshe të fortë ne mesfushë së bashku me Franck Kessie.

Continue Reading

Sport

Nuk do të besoni, këtë fanellë do ta vesh Marcelo sezonin e ri!

Published

on

Ylli brazilian, Marcelo do të vazhdojë ta veshë fanellën e Real Madridit.

Fabrizio Romano ka bërë të ditur se Real Madridi asnjëherë nuk ka menduar ta shesë Marcelon.

Sipas tij, ai do të qëndrojë dhe konsiderohet si një lojtar kyç në ekipin e Carlo Ancelottit, bordi asnjëherë nuk ka dyshuar në të.

Përndryshe, pas largimit të Sergio Ramos, kapiten i parë tani do të jetë Marcelo, pas tij Karim Benzema, më pas Raphael Varane nëse qëndron dhe pak para startit të sezonit, do të zgjidhet zyrtarisht edhe kapiteni i katërt.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch