Connect with us

Rozë

Remzie Osmani vjen me paralajmërim të mirë

Published

on

remzie-osmani-vjen-me-paralajmerim-te-mire

Remzie Osmani paralajmëron gjëra të reja dhe të bukura.

Këngëtarja e mirënjohur dhe bilbili i muzikës popullore, Remzie Osmani është duke u përgatitur intenzivisht për sezonën e verës.

Remzia ka dekada në skenë dhe vlerësohet si një nga këngëtaret me stil të veçantë, e cila për vite me radhë me punën dhe përkushtimin e saj ndaj muzikës arriti t’i kultivojë vlerat tona artistike, shkruan Kosovarja.

Pas një viti pandemik dhe të vështirë, sidomos për këngëtarët që marrin pjesë në ahengjet dhe gëzimet familjare, më në fund u dha drita e gjelbër për fillimin e dasmave dhe festave, ku këngëtarët do të mund të performojnë.

Edhe Remzia si shumica e kolegëve të saj ka filluar përgatitjet dhe përmes rrjeteve sociale ka paralajëruar këngë dhe videoklip të ri.

“kenge e re klip i ri nexhatosmanii” ka shkruar ajo në postimin e saj të fundit, çka na lë të nënkuptuar se do të vijë në bashkëpunim me vëllain e saj.

Përndryshe ajo shihet në formë shumë të mirë e veshur me shumë stil dhe ngjyra verore.

Continue Reading

Rozë

Ky është pengu më i madh i Sabri Fejzullahut gjatë karrierës

Published

on

Sabri Fejzullahu tregon pengun më të madh gjatë karrierës.

Këngëtari kosovar, Sabri Fejzullahu, gjatë karrierës së tij ka arritur të kontribuoj shumë duke sjellë këngë të shumta.

Secila këngë i është vlerësuar nga publiku, për të cilët është shprehur gjithmonë falënderues.

Në një intervistë tek ‘Vizioni i pasdites’, Sabriu ka folur më shumë për karrierën e tij duke treguar edhe çka i ka mbetur peng.

Bëhet fjalë për këngën “Ma ke prish gjumin e natës”, në bashkëpunim me Ledina Çelon.Artisti u shpreh se nuk e harron faktin që ky bashkëpunim nuk u vlerësua nga juria e festivalit.

Ai u shpreh mirënjohës që është vlerësuar dhe pëlqyer shumë nga publiku.

Continue Reading

Rozë

Për herë të tretë, Fjolla e Albanit shtatzënë?

Published

on

Fjolla e Albanit shtatzënë për herë të tretë.

Alban Mehmeti është këngëtari i njohur kosovar, i cili me kalimin e viteve është shndërruar në emrin më të kërkuar për dasma e ahengje.

Këngët e tij përherë gjejnë dëgjueshmëri të madhe tek publiku, gjë që e dëshmon edhe karriera e tij e gjatë në skenë, shkruan Kosovarja.

Ndryshe Albani është i martuar me Fjolla Svircën, bukuroshen e cila thuajse çdo ditë gjendet në ballinat e faqeve rozë.

Së fundmi ajo ka sjellë një foto në një fustan të gjerë, që ngjalli dyshimet për një shtatzëni të mundshme.

Me siguri pas dy djemve do e lumturonte një vajzë?

Continue Reading

Rozë

Atdheu me dedikim dashurie për Sarën: “E imja”

Published

on

“E imja”, Atdheu me dedikim dashurie për Sarën.

Para se të përfundonte emisioni “Për’puthen”, dy ish-konkurrentët, Atdhe Xheravina dhe Sara Malaj u larguan për të vazhduar njohjen jashtë programit.

Pas vetëm pak kohësh që u larguan dyshja konfirmuan ndarjen dhe se nuk flisnin më me njëri-tjetrin.

Kjo gjë duket se nuk ka zgjatur aq shumë, pasi tani autorja e këtij emisioni ka konfirmuar se dyshja janë rikthyer bashkë. Para disa ditësh ata filluan me komente filtruese në rrjete sociale, e që tani ata janë rikthyer në krahët e njëri-tjetrit.

“Me çiftin në fuqi të “Për’puthen”, shkruan Olsa në një foto të publikuar në rrjetin social “Instagram”.

Pasi u konfirmua ribashkimi i tyre, Atdheu i bëri një dedikim dashurie publikisht Sarës.

Në një fotografi që publikoi Sara në rrjetin social “Instagram”, Atdheu komentoi, “E imja”, duke lënë edhe një emoji me sytë zemra.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch