Connect with us

Sport

Portugalia tregon ‘dhëmbët’ para “Euro 2020”, mposht me lehtësi Izraelin

Published

on

portugalia-tregon-‘dhembet’-para-“euro-2020”,-mposht-me-lehtesi-izraelin

Ronaldo dhe Fernandes janë gati për “Euro 2020”.

Portugalia e ka mposhtur 4-0 në miqësore Izraelin, sfida e fundit për Kampionin e Evropës para startit të “Euro 2020” të premten.

Njëri prej favoritëve për t’i shkuar deri në fund kësaj gare, arriti që të fitojë miqësoren e fundit me golat e Bruno Fernandes dhe Cristiano Ronaldos.

Që të dy realizuan në fund të pjesës së parë, derisa për 45 minuta në pjesën e dytë u shënuan edhe dy të tjerë.

Golin e parë për vendasit e shënoi mesfushori i Manchester United.

Bruno Fernandes realizoi në minutën e 42-të.

Pak minuta më vonë, në atë të 44’, realizoi edhe Cristiano Ronaldo për 2-0, duke shkuar në 104 gola me Portugalinë.

Derisa për rezultatin 3-0 realizoi Joao Cancelo në minutën e 87′.

Kur u mendua se u mbyll gjithçka, Bruno fernandes shënoi tjetër gol, për rezultatin përfundimtar 4-0 në min e 91-të.

Portugalia e nis aventurën në “Euro2020” kundër Hungarisë me 15 qershor, derisa më pas do të ketë punë me Gjermaninë dhe Francën.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Klubi anglez vihet pas Coutinhos

Published

on

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos.

Klubi anglez, Leicester City është skuadra më e fundit e interesuar për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Braziliani ka dështuar në La Liga këto 12 muaj pas një lëndimi në gju në fillimin e janarit, përcjellë lajmi.net.

Pavarësisht që tani është shëruar plotësisht, skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman dëshiron ta shesë, duke ndjekur arritjet e Sergio Agueros dhe Eric Garcias.

Rikthimi në Angli shihet si më i mundshmi, derisa Mundo Deportivo raporton se trajneri i “Dhelprave”, Brendan Rodgers është i interesuar për ribashkimin me ish yllin e Liverpoolit.

Barcelona ka vazhduar të zbres çmimin e 29-vjeçarit, që tani thuhet se kushton 29 milionë euro.

Continue Reading

Sport

Futbollisti i Man City dëshiron largimin nga klubi

Published

on

Silva dëshiron largimin nga Man City.

Anësori Bernardo Silva, dëshiron largimin nga Manchester City.

Sipas ‘Duncan Castles’, Silva dëshiron të largohet nga City.

Arsyeja e dëshirës për tu larguar thuhet të jetë, pasi ai nuk e ka më rolin që e kishte dikur në skuadrën e ‘Citizens’.

Reprezentuesi Portugez, është i sigurt që ai do të tërheqë mjaft interes te klubet evropiane, madje thuhet se Barcelona dhe Atletico Madrid tashmë kanë filluar kontaktet me të.

Një marrëveshje e mundëshme me Barcelonën mund të përfshijë Ousmane Dembele që të dërgohet në Angli si pjesë e marrëveshjes.

Continue Reading

Sport

Brazil – Venezuela: Formacionet zyrtare

Published

on

Sonte (e diele) do nisë Kupa e Amerikës me ndeshjën hapëse mes Brazilit dhe Venezuelës.

Brazili është favorit në letër, andaj do bëjë atë që pritet duke provuar t’i arkëtoi pikët e plota.

Ndërsa, Venezuela do bëjë çmos për të bërë befasinë.

Formacionet zyrtare:

Brazil: Alisson; Danilo, Militao, Marquinhos, Lodi; Casemiro, Fred; Richarlison, Paqueta, Neymar; Jesus

Venezuela: Graterol; Gonzalez, Cumana, Martinez, Mago; Manzano, Martinez, Moreno, La Mantia, Casseres; Aristeguieta.

Ndeshja nis në ora 23:00.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch