Connect with us

Sport

Përforcime të befasueshme në AC Milan, është edhe një shqiptar

Published

on

perforcime-te-befasueshme-ne-ac-milan,-eshte-edhe-nje-shqiptar

AC Milan është duke punuar për tri përforcime

Kuqezinjtë e Milanit janë kthyer në Ligën e Kampionëve pas një kohe të gjatë

E pas janë kthyer në garën më të madhe europiane, AC MIlan është duke shikuar për të kompletuar skuadrën me disa emra të rinj.

Për këtë AC Milan ka kthyer kokën tek lojtarët pa kontratë, transmenton GazetaExpress.

Kuqezinjtë janë të gatshëm që t’i ofrojnë kontratë dy vjeçare për sulmuesin e Chelsea, Olivier Giroud. Ndërkohë në mbrojtje ata po e kërkojnë edhe mbrojtësin e Interit, Danilo D’Ambrosio.

Shqiptari, Elseid Hysaj është mbrojtësi tjetër që Milan po e kërkon. Hysajt i skadon kontrata në fund të muajit të ardhshëm dhe AC Milan mund ta transferojë atë me parametra zero. Ata do të hasin edhe në konkurrencë të Juventusit, të cilët thonë se do të ofrojnë para për të por edhe të vetë skuadrës së Napolit, pasi që ditë më parë është përfolur që de Laurentis mund t’i ofrojë kontratë të re, Hysajt.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Klubi anglez vihet pas Coutinhos

Published

on

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos.

Klubi anglez, Leicester City është skuadra më e fundit e interesuar për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Braziliani ka dështuar në La Liga këto 12 muaj pas një lëndimi në gju në fillimin e janarit, përcjellë lajmi.net.

Pavarësisht që tani është shëruar plotësisht, skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman dëshiron ta shesë, duke ndjekur arritjet e Sergio Agueros dhe Eric Garcias.

Rikthimi në Angli shihet si më i mundshmi, derisa Mundo Deportivo raporton se trajneri i “Dhelprave”, Brendan Rodgers është i interesuar për ribashkimin me ish yllin e Liverpoolit.

Barcelona ka vazhduar të zbres çmimin e 29-vjeçarit, që tani thuhet se kushton 29 milionë euro.

Continue Reading

Sport

Futbollisti i Man City dëshiron largimin nga klubi

Published

on

Silva dëshiron largimin nga Man City.

Anësori Bernardo Silva, dëshiron largimin nga Manchester City.

Sipas ‘Duncan Castles’, Silva dëshiron të largohet nga City.

Arsyeja e dëshirës për tu larguar thuhet të jetë, pasi ai nuk e ka më rolin që e kishte dikur në skuadrën e ‘Citizens’.

Reprezentuesi Portugez, është i sigurt që ai do të tërheqë mjaft interes te klubet evropiane, madje thuhet se Barcelona dhe Atletico Madrid tashmë kanë filluar kontaktet me të.

Një marrëveshje e mundëshme me Barcelonën mund të përfshijë Ousmane Dembele që të dërgohet në Angli si pjesë e marrëveshjes.

Continue Reading

Sport

Brazil – Venezuela: Formacionet zyrtare

Published

on

Sonte (e diele) do nisë Kupa e Amerikës me ndeshjën hapëse mes Brazilit dhe Venezuelës.

Brazili është favorit në letër, andaj do bëjë atë që pritet duke provuar t’i arkëtoi pikët e plota.

Ndërsa, Venezuela do bëjë çmos për të bërë befasinë.

Formacionet zyrtare:

Brazil: Alisson; Danilo, Militao, Marquinhos, Lodi; Casemiro, Fred; Richarlison, Paqueta, Neymar; Jesus

Venezuela: Graterol; Gonzalez, Cumana, Martinez, Mago; Manzano, Martinez, Moreno, La Mantia, Casseres; Aristeguieta.

Ndeshja nis në ora 23:00.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch