Connect with us

Sport

Parashikimi interesant i Lippit për lojtarët kryesorë të Italisë në Euro 2020

Published

on

Lippi parashikon lojtarët kryesorë të Italisë në Euro 2020.

Marcello Lippi beson se mesfushori i Interit, Nicolo Barella dhe sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile do të jenë lojtarët kryesorë të Italisë në Euro 2020.

Ish-trajneri i Italisë, fitues i Kupës së Botës në vitin 2006, parashikoi Euro 2020 në një intervistë me La Gazzetta dello Sport.

“Unë mund ta shoh Italinë që ka vetëvlerësim dhe cilësi për të arritur një rezultat të shkëlqyeshëm. Ka ambicie dhe një bazë solide, por nuk është si në vitin 2006 kur luajtëm më shumë ndeshje para fillimit të turneut”, ka thënë fillimisht Lippi.
“Megjithatë, realiteti është se Italia gjithmonë luan për të fituar, sa herë që luajmë një garë të madhe. Nëse do të jemi me fat dhe të gjithë lojtarët do të jenë në gjendje, atëherë gjithçka është e mundur”.

“Unë shoh dy lojtarë që mund të jenë vendimtar. I pari është Nicolo Barella, sepse ai bën gjithçka që bëjnë lojtarët më të mirë në pozicionin e tij. Ai sulmon dhe mbron, ai ka besimin për të gjuajtur nga jashtë zonës së penalltisë, ai është prototipi i një mesfushori të shkëlqyer ndërkombëtar”.

“Tjetri është Ciro Immobile. Unë i besoj atij dhe mendoj se ka ardhur momenti i duhur për të korrur përfitimet e punës së tij të palodhur”.

“Roberto Mancini ka bërë kaq shumë. Ai rriti vetëvlerësimin e ekipit, Italia luan futboll sulmues dhe trajneri di të fitojë”, përfundoi 73-vjeçari.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch