Connect with us

Sport

Pak ditë para Euro 2020, Kombëtarja e Spanjës merr lajmin e papritur

Published

on

pak-dite-para-euro-2020,-kombetarja-e-spanjes-merr-lajmin-e-papritur

Kapiteni i Spanjës Busquets infektohet me COVID-19, pak ditë para Euro 2020.

Spanja ka njoftuar se kapiteni i ekipit të vet kombëtar, Sergio Busquets, ka dalë pozitiv në testin për koronavirusit, vetëm disa ditë para fillimit të Kampionatit Evropian 2020.

Të gjithë futbollistët e tjerë të Spanjës dolën negativë në rrethin e fundit të testimit për COVID-19, para ndeshjes miqësore kundër Lituanisë e paraparë të zhvillohej këtë të marte.

Në një komunikatë për media, Federata e Futbollit e Spanjës njoftoi: “RFEF njofton me keqardhje se kapiteni i vet, Sergio Busquets, ka dalë pozitiv në testin e fundit të PCR-së, i cili u krye sot në mëngjes në kampin e ekipit kombëtar në Las Rozas. Të gjithë anëtarët e tjerë të skuadrës dolën negativë”.

Ekipi i Spanjës është izoluar në kampin stërvitor në Las Rozas dhe në takimin miqësor me Lituaninë do të luajë me skuadrën U21.

Euro 2020 nis këtë të premte më 10 qershor, por Spanja ndeshjen hapëse do ta zhvillojë më 14 qershor kundër Suedisë.

Spanja është në Grupin E në Euro 2020 bashkë me Poloninë, Sllovakinë dhe Suedinë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Malidni në aksion, po e transferon super talentin 19 vjeçar

Published

on

Milani po bën lëvizje në treg dhe nuk do të ndalet me dy nënshkrimet që ata kanë bërë tashmë.

Lojtari i fundit që është lidhur me klubin është Mohamed Daramy, një anësor 19-vjeçar.

Gazeta daneze BT raportoi më herët këtë mbrëmje se Rossonerët janë duke udhëhequr garën për Daramy, i cili shënoi pesë gola në 28 paraqitje këtë sezon të kaluar, përcjell ORAinfo.

Kopenhaga, i cili është pronar i lojtarit, po kërkon 10 milionë euro për të pranuar shitjen e lojtarit dhe Paolo Maldini po punon për marrëveshjen.

Deri me tani Rossonerët kanë ofruar rreth 6 milionë euro për lojtarin.

Anësori kapi interesin e skautëve të Milanit gjatë Euro U21, në të cilën Danimarka kaloi në çerekfinale. /ORAinfo/

Continue Reading

Sport

Milan nuk i ndahet Chelseas, synon transferimin e tre lojtarëve blue

Published

on

Klubi italian Milan është në negociata me disa futbollistë të Chelseas.

Milan zyrtarizoi para pak ditësh transferimin e mbrojtësit Fikayo Tomori nga ‘The Blues’.

Sipas ‘Sky Sports’, Rossonerët janë në bisedime edhe me tre futbollist tjerë të klubit nga Londra.

Olivier Giroud, Hakim Zyech dhe Timoue Bakayoko thuhet se janë në listën e drejtuesve të Milan.

Klubi italian e sheh Giroud si partner ideal të Zlatan Ibrahimovic në sulm, Zyech shihet si
zëvendësuesi perfekt i të larguarit Hakan Çalhanoglu, ndërsa me Bakyokon synojnë të formojnë një dyshe të fortë ne mesfushë së bashku me Franck Kessie.

Continue Reading

Sport

Nuk do të besoni, këtë fanellë do ta vesh Marcelo sezonin e ri!

Published

on

Ylli brazilian, Marcelo do të vazhdojë ta veshë fanellën e Real Madridit.

Fabrizio Romano ka bërë të ditur se Real Madridi asnjëherë nuk ka menduar ta shesë Marcelon.

Sipas tij, ai do të qëndrojë dhe konsiderohet si një lojtar kyç në ekipin e Carlo Ancelottit, bordi asnjëherë nuk ka dyshuar në të.

Përndryshe, pas largimit të Sergio Ramos, kapiten i parë tani do të jetë Marcelo, pas tij Karim Benzema, më pas Raphael Varane nëse qëndron dhe pak para startit të sezonit, do të zgjidhet zyrtarisht edhe kapiteni i katërt.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch