Connect with us

Rozë

Neki Emra gjobitet nga policia, kjo është arsyeja

Published

on

neki-emra-gjobitet-nga-policia,-kjo-eshte-arsyeja

Neki Emra gjobitet nga policia për shkak të përdorimit të navigacionit.

Këngëtari i njohur nga Prizreni, Neki Emra, është mjaft aktiv dhe i ndjekur në rrjetet sociale.

Ai shpesh ndan me fansat imazhe e video të ndryshme, ndërsa së fundmi ka shprehur një shqetësim lidhur me një ngjarje që i ka ndodhur.

I njëjti tregon se ditën e djeshme (e enjte) është gjobitur nga policia për shkak të përdorimit të navigacionit gjatë drejtimit të automjetit.

“Dje policia më dënoj për përdorim të navigacionit në telefon (Google Maps). Kam shëtitur Amerikën, Evropën, Anglinë e shumë e shumë vende nëpër botë. Taxi, Uber, Lyft e njerëzit e njohur që më kanë vozitur, duke më përfshirë edhe mua që kam vozitur gjysmën e Evropës, kanë përdorur ‘google maps’ në telefon për adresa dhe orientim”.

“Oj Kosovë oj nëna ime”, kanë qenë fjalët e këngëtarit shqiptar në postimin e publikuar në rrjetin e tij, Facebook.

Raste të tilla për thyerjen e rregullave në komunikacion janë të shumta dhe dënimi për përdorim të celularit raportohet të jetë 40 euro.

Continue Reading

Rozë

Adelina vjen me foto nga pushimet, ekspozon linjat përfekte

Published

on

Këngëtrja e njohur shqiptare, Adelina Tahiri vazhdon të jetë shumë e përfolur.

Ajo është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun, përcjell ORAinfo.

Adelinën e gjejmë përherë tejet aktive me postime nga jeta e saj luksoze.

Këtë kohë ajo po i kalon pushimet në Turqi.

Sot, Adelina ka ndarë me ndjekësit një foto nga plazhi, e linjat e saj përfekte morën gjithë vëmendjen./ORAinfo/

Continue Reading

Rozë

Learta bëhet pjesë e klipit të Engjit, publikon këtë foto bashkë me kunatën

Published

on

Learta Jakupi vazhdon të jetë një prej emrave më të përfolur në publik.

Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur kosovare, Shyhrete Behlulit, shkruan ORAinfo.

Learta dhe Kushtrimi së fundi janë bërë prindër për herë të dytë, ku ka një vajzë të cilës ja ka vë emrin, Matina.

Pas lindjes së vajzës, Learta nuk mungon me postime në rrjete sociale.

Sot, ajo përmes një postimi ka treguar se do të jetë pjesë e videoklipit të Engjit.

E në këtë imazh që të dyja mahnisin me pamjet./ORAinfo/

Continue Reading

Rozë

Arbenita reagon ashpër pas kritikave se përdori filtër në foton e vajzës

Published

on

E kritikuan se përdori filtër në foton e vajzës, reagon ashpër Arbenita.

Modelja e njohur Arbenita Ismaili është bërë objekt i kritikave pasi postoi një fotografi të vajzës, për të cilën ndjekësit e kritikuan se e ka edituar.

Numër i madh i komentuesve deklaruan se fëmijët nuk kanë nevojë për filtra dhe editim.

Pas komenteve, Arbenita ka reaguar në InstaStory duke postuar dy versionet e fotografisë.

“Përdora aplikacionin Remini për kualitet. Merreni shtruar njerëz” – shprehet ajo.

“E kam ditur gjithnjë që Instagrami është toksik. Por ta gjykosh një të sapolindur. Ju të gjithë s’keni as zemër e as tru. Jam e pjekur mjaftueshëm që t’iu përballoj të gjithëve”, ka shkruar tutje modelja.

Për ta përmbyllur, Arbenita ka postuar një “boomerang” simpatik të vajzës, Ninës, me gjuhë jashtë duke deklaruar se kjo është “përgjigja e saj” për urryesit.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch