Connect with us

Sport

Milan nuk tërhiqet, dëshiron marrëveshje me Manchester United për super lojtarin

Published

on

milan-nuk-terhiqet,-deshiron-marreveshje-me-manchester-united-per-super-lojtarin

Milani me ofertë për blerjen përfundimtare të Dalot.

AC Milan po mendon për transferimin permanent të Diogo Dalot.

Dalot ishte njëri nga futbollistët më meritorë në kualifikimin e “Rossonerëve” në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar.

Portugezi regjistroi 33 paraqitje ku shënoi dy gola dhe tre asistime.

Sipas “Calciomercato.com”, Milani ka propozuar Manchester United që t’ia zgjasin huazimin mbrojtësit edhe për një vit dhe pastaj të ketë një obligim për blerje në fund të huazimit, transmeton lajmi net.

Por, ideja e huazimit është kundërshtuar nga Man Utd pasi ata nuk dëshirojnë ta huazojnë atë e pasataj ta shesin.

Nëse Milani dëshiron ta marrë Dalot, atëherë ata duhet të paguajnë rreth 16 milionë euro për portugezin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Klubi anglez vihet pas Coutinhos

Published

on

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos.

Klubi anglez, Leicester City është skuadra më e fundit e interesuar për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Braziliani ka dështuar në La Liga këto 12 muaj pas një lëndimi në gju në fillimin e janarit, përcjellë lajmi.net.

Pavarësisht që tani është shëruar plotësisht, skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman dëshiron ta shesë, duke ndjekur arritjet e Sergio Agueros dhe Eric Garcias.

Rikthimi në Angli shihet si më i mundshmi, derisa Mundo Deportivo raporton se trajneri i “Dhelprave”, Brendan Rodgers është i interesuar për ribashkimin me ish yllin e Liverpoolit.

Barcelona ka vazhduar të zbres çmimin e 29-vjeçarit, që tani thuhet se kushton 29 milionë euro.

Continue Reading

Sport

Futbollisti i Man City dëshiron largimin nga klubi

Published

on

Silva dëshiron largimin nga Man City.

Anësori Bernardo Silva, dëshiron largimin nga Manchester City.

Sipas ‘Duncan Castles’, Silva dëshiron të largohet nga City.

Arsyeja e dëshirës për tu larguar thuhet të jetë, pasi ai nuk e ka më rolin që e kishte dikur në skuadrën e ‘Citizens’.

Reprezentuesi Portugez, është i sigurt që ai do të tërheqë mjaft interes te klubet evropiane, madje thuhet se Barcelona dhe Atletico Madrid tashmë kanë filluar kontaktet me të.

Një marrëveshje e mundëshme me Barcelonën mund të përfshijë Ousmane Dembele që të dërgohet në Angli si pjesë e marrëveshjes.

Continue Reading

Sport

Brazil – Venezuela: Formacionet zyrtare

Published

on

Sonte (e diele) do nisë Kupa e Amerikës me ndeshjën hapëse mes Brazilit dhe Venezuelës.

Brazili është favorit në letër, andaj do bëjë atë që pritet duke provuar t’i arkëtoi pikët e plota.

Ndërsa, Venezuela do bëjë çmos për të bërë befasinë.

Formacionet zyrtare:

Brazil: Alisson; Danilo, Militao, Marquinhos, Lodi; Casemiro, Fred; Richarlison, Paqueta, Neymar; Jesus

Venezuela: Graterol; Gonzalez, Cumana, Martinez, Mago; Manzano, Martinez, Moreno, La Mantia, Casseres; Aristeguieta.

Ndeshja nis në ora 23:00.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch