Connect with us

Sport

Milan ka nisur të përgatitet për afatin e janarit, po synon transferimin e sulmuesit të talentuar

Published

on

AC Milan ka nisur të mendoj për afatin e janarit.

Një nga lojatër që tani është në radarët e Milanit është mesfushori me tipare sulmuesit i Club Brugge, Charles De Ketelaere.

Milani është lidhur vazhdimisht me një lëvizje për sulmuesin e ri muajt e fundit, dhe Calciomercato. com raporton se Rossonerët me të vërtetë kanë akoma De Ketelaere në radarin e tyre ndërsa vazhdojnë të kërkojnë talente të rinj, përcjell ORAinfo.

Ndeshja e mbrëmshme në Ligën e Kampionëve kundër PSG, 20 vjeçari De Ketelaere tërhoqi vëmendjen me lojën e tij të bukur.

Ai ka filluar mirë në ligë dy, me 3 gola dhe 2 asistime në 7 ndeshje të përgjithshme. Duke pasur parasysh shfrytëzimet e tij, mund të kalojë shumë kohë para se një palë e lartë evropiane të paraqitet me një ofertë.

E Milan tanimë veç ka nisur të përcjell lojtarin, dhe sipas mediave në Itali, rossonerët pritet t’i bëjnë një ofert qysh në janar. /ORAinfo/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Befasi e madhe: Firminho tek skuadra e madhe italiane

Published

on

Roberto Firminho tek skuadra e madhe italiane.

Roberto Firminho me shumë mundësi është duke kaluar sezonin e tij të fundit me fanelën e Liverpool pasi tashmë ka filluar të interesohet për një aventurë të re.

Bayern Munich ka shprehur interesim të madh për sulmuesin brazilian por bavarezët nuk janë të vetëm në këtë garë.

Bëhet fjalë për Milanin e cila ka Zlatan Ibrahimovic 40 vjeç dhe Olivier Giroud 35 vjeçar, të dy këta emra të mëdhenj që si zëvëndësim padyshim që kërkojnë një sulmues të kalibrit të rëndë.

Firminho aktualisht ka një vlerë rreth 40 milionë euro, para këto që mund të grumbullohen nga Rossonerët deri në verën e ardhshme.

Milan kishte mundësinë e transferimit të tij vite më parë kur brazilian nga Hoffenheim kaloi tek Liverpool për 20 milionë euro.

Continue Reading

Sport

Po ndodh befasia e madhe: Puig në janar te gjiganti italian

Published

on

Riqui Puig në janar te gjiganti italian.

Riqui Puig transferohet në Serie A.

Mesfushori i Barcelonës, Riqui Puig sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Camp Nou në janar, pasiqë nuk bën pjesë në planet e Koeman.

22-vjeçari nuk po luan aspak nën drejtimin e Koeman dhe në janar pritet të largohet nga Barcelona.

Nga situata e Puig kërkon të përfitojë Roma. Mourinho ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e Puig në merkaton e janarit.

Barcelona nuk dëshiron ta shesë Puig por Blaugranët janë të hapur për huazimin e tij.

Bisedimet pritet të fillojnë së shpejti dhe Puig sipas të gjitha gjasave në janar do ta vesh fanellën e Katalanasve.

Continue Reading

Sport

Dorëzohet Interi për Barellan, mbërrinë oferta e ‘çmendur’

Published

on

Oferta prej 100 milionë eurove ka arritur: Barella largohet nga Interi.

Oferta faraonike ka arritur, Nicolo Barella largohet nga Interi.

Nicolo Barella është njëri nga lojtarët më të kërkuar falë paraqitjeve mbreslënëse me Interin dhe përfaqësuesen e Italisë.

24-vjeçari e ka nisur mjaftë mirë sezonin e ri duke bërë 6 asistime dhe 1 gol në dhjetë ndeshje të luajtura.

Barella konsiderohet si i paprekshëm te Interi, por klubet e interesuara synojnë të përfitojnë nga kriza financiare në të cilën gjenden Neroaxurët.

Interesim për Barellan kanë shfaqur Real Madrid dhe Chelsea, mirëpo garës i është bashkuar edhe PSG.

Parisienët janë të gatshëm të bëjnë çmendurinë duke ofruar 100 milionë euro për kartonin e Barellas, ofertë të cilën Interi vështirë se do ta refuzoj.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch