Connect with us

Sport

Mesfushori i Man City fiton çmimin “Lojtari më i mirë i ri i vitit”

Published

on

mesfushori-i-man-city-fiton-cmimin-“lojtari-me-i-mire-i-ri-i-vitit”

Mesfushori i Manchester Cityt, Phil Foden shpallet lojtari më i mirë i vitit 2021.

Anglezi ka shkëlqyer me “Qytetarët” këtë edicion duke qenë titullar i padiskutueshëm.

Foden ka ndihmuar shumë Cityn për të fituar Premierligën dhe Carabao Cup, derisa zhvilloi ndeshje të mirë edhe në finale të Ligës së Kampionëve ku u mposhten nga Chelsea.

Ndërkohë, sonte (e diele), Foden fitoi çmimin e lojtarit më të mirë të vitit.

Këtë edicion, Foden ka bërë 50 paraqitje në të gjitha garat duke regjistruar 16 gola dhe 10 asistime.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Punë e kryer: Mourinho bën transferin e parë te Roma

Published

on

Roma me portier të ri.

Skuadra e Jose Mourinhos tashmë edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshjen për blerjen e një portieri të ri.

Bëhet fjalë për Rui Patricion të Wolves i cili tashmë ka arritur një marrëveshje personale me Giallorossët për një kontratë me afat 3 vjeçar.

33 vjeçari portugez në këtë mënyrë do të bashkohet me bashkëkombasin e tij, Jose Mourinhon.

Patricio ka qenë portier i parë tek skuadra angleze qysh prej transferimit në 2018 nga skuadra e Sporting Lisbonës.

Continue Reading

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch