Connect with us

Sport

Lukaku e konfirmon nëse do të qëndroj te Interi

Published

on

lukaku-e-konfirmon-nese-do-te-qendroj-te-interi

Ai thotë se dëshiron të fitoj trofe me “San Siron” e mbushur

Romelu Lukaku e ka konfirmuar se do të qëndrojë te Inter, duke iu dhënë fund spekulimeve për një lëvizje në Ligën Premier.

Sulmuesi ka qenë ishte i lidhur me një kthim të mundshëm në Ligën Premier me klube si Chelsea dhe Manchester City që ishin të interesuara.

Lukaku që kishte sezonin më të mirë të karrierës, duke e ndihmuar Interin që të fitonte titullin e Serie A.

“Unë jam duke qëndruar në Inter”.

“Unë tashmë kam folur me njeriun që do të bëhet trajneri ynë i ri. Ndoshta nuk duhet ta them… por ishte një bisedë shumë pozitive”, ka thënë Lukaku për VTM.

Simone Inzaghi do të zyrtarizohet të enjten si zëvendësim i Antonio Contes, pasi Interi nuk e ka zyrtarizuar ende.

“Sfida është të fitojmë përsëri. Ndihem mirë në Inter, më në fund fitova disa trofe. Më pëlqeu shumë, por dua ta bëj përsëri, këtë herë me një “San Siro” të mbushur me tifozë”, ka thënë Lukaku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch