Connect with us

Rozë

Lejimi i dasmave, reagon edhe Ermal Fejzullahu

Published

on

lejimi-i-dasmave,-reagon-edhe-ermal-fejzullahu

Ermal Fejzullahu flet për hapjen e dasmave: Është hap i mirë, uroj të jenë tamam dasma!

Një takim virtual i ministri Vitia me kryetarët e komunave të Kosovës ka bërë që të mirret vendim për lejimin e dasmave.

Pa u precizuar detaje për këtë vendim, Ministria e Shëndetësisë ka rekomanduar lejimin e dasmave nga 15 qershori.

Një nga personat që duhej t’i gëzohet këtj lajmi, padyshim që është Ermal Fejzullahu.

I kërkuar për shumë dasma e ndeja, Ermali tani mund të llogaris në një verë me bereqet, ndryshe nga ajo e vitit të kaluar.

Ermali për Indeksonline ka thënë se uron që lejimi i dasmave të jetë pa kushte.

Më vjen mirë që i kanë marrë parasysh kërkesën e gjithëve, gastrononëve, hotelierëve, estradën dhe të tjerëve. Shpresoj se do të jetë një vendim i plotë, të jenë tamam dasma, me numër të kënaqshëm dhe me distancë. Kjo tu e marr parasysh se kafiteritë tona janë çdo natë përplot me 300 persona e sipër, pse mos të ketë dasma kur dihet që janë familjare, ka hapësirë dhe distancë të mjaftueshme. Mendoj që është hap i mirë dhe uroj që të bëhet mirë“, ka thënë Ermal Fejzullahu.

Continue Reading

Rozë

Adelina vjen me foto nga pushimet, ekspozon linjat përfekte

Published

on

Këngëtrja e njohur shqiptare, Adelina Tahiri vazhdon të jetë shumë e përfolur.

Ajo është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun, përcjell ORAinfo.

Adelinën e gjejmë përherë tejet aktive me postime nga jeta e saj luksoze.

Këtë kohë ajo po i kalon pushimet në Turqi.

Sot, Adelina ka ndarë me ndjekësit një foto nga plazhi, e linjat e saj përfekte morën gjithë vëmendjen./ORAinfo/

Continue Reading

Rozë

Learta bëhet pjesë e klipit të Engjit, publikon këtë foto bashkë me kunatën

Published

on

Learta Jakupi vazhdon të jetë një prej emrave më të përfolur në publik.

Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur kosovare, Shyhrete Behlulit, shkruan ORAinfo.

Learta dhe Kushtrimi së fundi janë bërë prindër për herë të dytë, ku ka një vajzë të cilës ja ka vë emrin, Matina.

Pas lindjes së vajzës, Learta nuk mungon me postime në rrjete sociale.

Sot, ajo përmes një postimi ka treguar se do të jetë pjesë e videoklipit të Engjit.

E në këtë imazh që të dyja mahnisin me pamjet./ORAinfo/

Continue Reading

Rozë

Arbenita reagon ashpër pas kritikave se përdori filtër në foton e vajzës

Published

on

E kritikuan se përdori filtër në foton e vajzës, reagon ashpër Arbenita.

Modelja e njohur Arbenita Ismaili është bërë objekt i kritikave pasi postoi një fotografi të vajzës, për të cilën ndjekësit e kritikuan se e ka edituar.

Numër i madh i komentuesve deklaruan se fëmijët nuk kanë nevojë për filtra dhe editim.

Pas komenteve, Arbenita ka reaguar në InstaStory duke postuar dy versionet e fotografisë.

“Përdora aplikacionin Remini për kualitet. Merreni shtruar njerëz” – shprehet ajo.

“E kam ditur gjithnjë që Instagrami është toksik. Por ta gjykosh një të sapolindur. Ju të gjithë s’keni as zemër e as tru. Jam e pjekur mjaftueshëm që t’iu përballoj të gjithëve”, ka shkruar tutje modelja.

Për ta përmbyllur, Arbenita ka postuar një “boomerang” simpatik të vajzës, Ninës, me gjuhë jashtë duke deklaruar se kjo është “përgjigja e saj” për urryesit.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch