Connect with us

Sport

Largimi i Zinedine Zidanes konfirmohet – Real Madridi ka gjetur tashmë trajnerin e ri

Published

on

largimi-i-zinedine-zidanes-konfirmohet-–-real-madridi-ka-gjetur-tashme-trajnerin-e-ri

Konfirmohet largimi i Zinedine Zidanes – Real Madridi ka gjetur tashmë trajnerin e ri.

Zinedine Zidane do të largohet përfundimisht nga Real Madridi dhe njoftimi pritet të jetë zyrtar në fund të kësaj jave.

Trajneri francez dështoi të fitonte trofe me Los Blancos, e që largimi i tij ishte i pashmangshëm.

Sipas asaj që raporton Cadena Cope, largimi i Zidanes është i kryer dhe në fund të kësaj jave do të bëhet edhe njoftimi zyrtar.

Real Madridi raportohet nga mediumi, se ka gjetur strategun e ri dhe ai do të jetë Masimmiliano Allegri.

Pas largimit nga Juventusi në vitin 2019, italiani ishte i papunë, mirëpo që pritja e tij duket se ia ka vlejtur, gjersa ishte rivalizua nga Raul Gonzalez për të marrë drejtimin e skuadrës.

Allegri do të drejtojë ekipin më të trofeshëm në botë, gjersa Florentino Perez ka tashmë një listë me transferime për ta lumturuar italianin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Klubi anglez vihet pas Coutinhos

Published

on

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos.

Klubi anglez, Leicester City është skuadra më e fundit e interesuar për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Braziliani ka dështuar në La Liga këto 12 muaj pas një lëndimi në gju në fillimin e janarit, përcjellë lajmi.net.

Pavarësisht që tani është shëruar plotësisht, skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman dëshiron ta shesë, duke ndjekur arritjet e Sergio Agueros dhe Eric Garcias.

Rikthimi në Angli shihet si më i mundshmi, derisa Mundo Deportivo raporton se trajneri i “Dhelprave”, Brendan Rodgers është i interesuar për ribashkimin me ish yllin e Liverpoolit.

Barcelona ka vazhduar të zbres çmimin e 29-vjeçarit, që tani thuhet se kushton 29 milionë euro.

Continue Reading

Sport

Futbollisti i Man City dëshiron largimin nga klubi

Published

on

Silva dëshiron largimin nga Man City.

Anësori Bernardo Silva, dëshiron largimin nga Manchester City.

Sipas ‘Duncan Castles’, Silva dëshiron të largohet nga City.

Arsyeja e dëshirës për tu larguar thuhet të jetë, pasi ai nuk e ka më rolin që e kishte dikur në skuadrën e ‘Citizens’.

Reprezentuesi Portugez, është i sigurt që ai do të tërheqë mjaft interes te klubet evropiane, madje thuhet se Barcelona dhe Atletico Madrid tashmë kanë filluar kontaktet me të.

Një marrëveshje e mundëshme me Barcelonën mund të përfshijë Ousmane Dembele që të dërgohet në Angli si pjesë e marrëveshjes.

Continue Reading

Sport

Brazil – Venezuela: Formacionet zyrtare

Published

on

Sonte (e diele) do nisë Kupa e Amerikës me ndeshjën hapëse mes Brazilit dhe Venezuelës.

Brazili është favorit në letër, andaj do bëjë atë që pritet duke provuar t’i arkëtoi pikët e plota.

Ndërsa, Venezuela do bëjë çmos për të bërë befasinë.

Formacionet zyrtare:

Brazil: Alisson; Danilo, Militao, Marquinhos, Lodi; Casemiro, Fred; Richarlison, Paqueta, Neymar; Jesus

Venezuela: Graterol; Gonzalez, Cumana, Martinez, Mago; Manzano, Martinez, Moreno, La Mantia, Casseres; Aristeguieta.

Ndeshja nis në ora 23:00.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch