Connect with us

Sport

Lamumirë Zidane, ja tri opsionet për francezin

Published

on

lamumire-zidane,-ja-tri-opsionet-per-francezin

Zidane largohet nga Reali, ja tri opsionet për francezin.

Pas një sezoni pa tituj dhe për t’u harruar, e ardhmja e Zidane duket larg Real Madridit.

Trajneri francez, në fakt, pas eliminimit në Ligën e Kampionëve, në gjysmëfinale kundër Chelsea, dhe nga Kupa e Mbretit, shumë herët, gjithashtu pa sukses në La Liga, nuk ka me çfarë të mburret.

Ish-mesfushori ka shmangur të gjitha pyetjet në lidhje me të ardhmen, por tani shtypi po flet edhe për lamtumirën e tij. Siç raportohet në edicionin e sotëm të “L’Equipe”, ndarja mund të ndodhë në ditët e ardhshme.

Në fakt, prestigjiozja sportive franceze flet për një përballje midis trajnerit aktual të “Los Blancos” dhe Florentino Perez për të analizuar sezonin që sapo përfundoi dhe të ardhmin.

Ndarja është shumë e mundshme. Sipas disa burimeve të brendshme, të cituara nga “L’Equipe”, Zidane do të largohet nga pankina e bardhë pasi ka fituar gjithçka në vitet e fundit.

Stimujt e rinj duket se mungojnë aty, ndaj një aventurë e re sfiduese shfaqet në horizont. Mbetet të shohet, por tri janë opsionet: kthim te Juventusi, tashmë si trajner; pushim për një vit, ose marrje e drejtimit të kombëtares së Francës, nëse Deschamps vendos të tërhiqet pas Europianit të kësaj vere.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Sport

Uellsi me fitore bindëse, ia shuan shpresat Turqisë

Published

on

Uellsi feston dhe ia shuan shpresat Turqisë.

Uellsianët i mposhtën turqit me rezultat 2:0 dhe i rritën gjasat për kualifikim në fazën tjetër në “Euro 2020”

Uellsi e ka regjistruar një fitore të madhe në “Euro 2020”. Uellsianët e mposhtën Turqinë me rezultat 2:0, në ndeshjen e xhiros së dytë të Grupit A, shkruan Gazeta Express. Gareth Bale me shokë e dominuan lojën me turqit dhe fituan me meritë. Madje, ata i lëshuan disa raste të mira shënimi, sidomos me Aaron Ramseyn.

Mirëpo, futbollisti i Juventusit në fund doli të ishte protagonist i lojës. Ish-mesfushori i Arsenalit e gjeti golin e fitores në pjesën e dytë pasi e mori një top të mrekullueshëm nga Bale.

Më pas, ylli i Tottenhamit e lëshoi një mundësi të artë duke e humbur penalltinë që e nxori vetë, në pjesën e dytë.

Uellsi e shënoi golin e dytë në minutat shtesë me anë të Connor Roberts pas asistimit të Gareth Balet.

Edhe turqit i kishin rastet e tyre, por nuk ia dolën të shënonin. Uellsi e ka një fitore e një barazim dhe po shkon me hapa të sigurt drejt kualifikimit. Kurse, kjo humbje ia shoi shpresat Turqisë, e cila ishte mposhtur paraprakisht edhe nga Italia, 0:3.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch