Connect with us

Sport

Kush iu gëzua kthimit të Carlo Ancelottit në Real Madridit

Published

on

kush-iu-gezua-kthimit-te-carlo-ancelottit-ne-real-madridit

Dyshimet në mbrojtje

Kthimi i Carlo Ancelotti në Real Madrid do të thotë një rilidhje midis Real Madridit dhe ekipit që fitoi ‘La Deciman’, që përparoi pastaj me epokën e Zinedine Zidane ku ‘Los Blancos’ fituan tre trofe radhazi të Ligës së Kampionëve.

Një numri lojtarësh që janë në klub mund të kenë një mundësi tjetër për të gjetur formën e tyre më të mirë, por ardhja e italianit mund të jetë gjithashtu pengesë për ardhjen e lojtarëve të tillë si Kylian Mbappe.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka qenë i lidhur me Real Madridin për një kohë të gjatë, por e ardhmja e tij mbetet ende shumë një mister, siç është edhe e ardhmja e një numri lojtarësh që kanë kontratë me klubin dhe ishin pjesë e skuadrës kur trajner ishte Carletto.

Dyshimet në mbrojtje

Ancelotti do ta gjejë në klub Dani Carvajalin, që këtë vit vuajti shumë nga dëmtimet. Ai u bashkua me ekipin e Carlo Ancelottit në sezonin 2013/14 dhe kishte ndikim të menjëhershëm, duke u kthyer në opsioni numër një në krahun e djathtë.

Edhe partneriteti Sergio Ramos dhe Raphael Varane ende mund të vazhdojë. Të ende e kanë të ardhmen në ajër, ndërsa Ramos e kishte konfirmuar largimin nga klubi, pasi kontrata e tij skadon në fund të qershorit. Por tani edhe për të është një situatë e re.

Qartësia në mesfushë

Nuk ka dyshim se çfarë do të ndodhë në mesfushë. Casemiro është i paprekshëm, pavarësisht se nuk ka qenë pjesë e grupit të Ancelotti herën e kaluar, ndërsa Luka Modric dhe Toni Kroos janë po aq të rëndësishëm edhe tani si atëherë.

Martin Odegaard pritet të kthehet këtë verë dhe duhet të jetë në dispozicion të Ancelottit për sezonin 2021/22, me Fede Valverde gjithashtu që duket se do të këtë një rol kyç. Edhe Isco mund të kthehet përsëri si opsion me kthimin e italianit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Klubi anglez vihet pas Coutinhos

Published

on

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos.

Klubi anglez, Leicester City është skuadra më e fundit e interesuar për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Braziliani ka dështuar në La Liga këto 12 muaj pas një lëndimi në gju në fillimin e janarit, përcjellë lajmi.net.

Pavarësisht që tani është shëruar plotësisht, skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman dëshiron ta shesë, duke ndjekur arritjet e Sergio Agueros dhe Eric Garcias.

Rikthimi në Angli shihet si më i mundshmi, derisa Mundo Deportivo raporton se trajneri i “Dhelprave”, Brendan Rodgers është i interesuar për ribashkimin me ish yllin e Liverpoolit.

Barcelona ka vazhduar të zbres çmimin e 29-vjeçarit, që tani thuhet se kushton 29 milionë euro.

Continue Reading

Sport

Futbollisti i Man City dëshiron largimin nga klubi

Published

on

Silva dëshiron largimin nga Man City.

Anësori Bernardo Silva, dëshiron largimin nga Manchester City.

Sipas ‘Duncan Castles’, Silva dëshiron të largohet nga City.

Arsyeja e dëshirës për tu larguar thuhet të jetë, pasi ai nuk e ka më rolin që e kishte dikur në skuadrën e ‘Citizens’.

Reprezentuesi Portugez, është i sigurt që ai do të tërheqë mjaft interes te klubet evropiane, madje thuhet se Barcelona dhe Atletico Madrid tashmë kanë filluar kontaktet me të.

Një marrëveshje e mundëshme me Barcelonën mund të përfshijë Ousmane Dembele që të dërgohet në Angli si pjesë e marrëveshjes.

Continue Reading

Sport

Brazil – Venezuela: Formacionet zyrtare

Published

on

Sonte (e diele) do nisë Kupa e Amerikës me ndeshjën hapëse mes Brazilit dhe Venezuelës.

Brazili është favorit në letër, andaj do bëjë atë që pritet duke provuar t’i arkëtoi pikët e plota.

Ndërsa, Venezuela do bëjë çmos për të bërë befasinë.

Formacionet zyrtare:

Brazil: Alisson; Danilo, Militao, Marquinhos, Lodi; Casemiro, Fred; Richarlison, Paqueta, Neymar; Jesus

Venezuela: Graterol; Gonzalez, Cumana, Martinez, Mago; Manzano, Martinez, Moreno, La Mantia, Casseres; Aristeguieta.

Ndeshja nis në ora 23:00.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch