Connect with us

Sport

Ku do të përfundojë Conte – Real Madrid, Tottenham apo PSG

Published

on

ku-do-te-perfundoje-conte-–-real-madrid,-tottenham-apo-psg

Ai zyrtarisht e prishi kontratën

Antonio Conte është larguar nga Interi dhe tani është në radar të Tottenham Hotspur, Real Madrid dhe Paris Saint-Germain

Tekniku italian arriti që ta fitojë titullin e Serie A me Interin disa javë përpara, por ai nuk ishte i përgatitur që të bënte reduktime financiare në skuadër, e ku përfshiheshin edhe shitja e disa lojtarëve kryesor të klubit dhe reduktimi në paga.

Ai zyrtarisht e prishi kontratën me marrëveshje të dyanshme mbrëmë, e cila gjë ishte pjesë e marrëveshjes-një kontratë me vlerë 7 milionë euro në sezon – por atij nuk i lejohet për të drejtuar ndonjë skuadër brenda Serie A në sezonin e ri, transmeton GazetaExpress.

Kjo do të thotë se Conte mund të drejtojë ndonjë skuadër jashtë Italisë, nëse dëshiron. Sky Sport Italia dhe Diario AS kanë raportuar se Conte është duke synuar rolin e trajnerit në Real Madrid, post që u la i lirë këtë mëngjes nga Zinedine ZIdane, po a preferohet ai ta drejtojë këtë skuadër.
Raul apo Mauricio Pochettino, të dy po thuhet se po preferohen më shumë nga Merengues. Gazeta Telegraph ka shkruar se Conte ka filluar bisedat edhe me Tottenham Hotspur, të cilët mbeten pa menaxher pasi e shkarkuan Jose Mourinhon.

Përsëri, ai nuk është zgjedhja e parë e tyre, pasi që ata po punojnë për një rikthim të mundshëm të Pochettinos. Conte nuk është i huaj si trajner në Premier Ligë, pasi që ai ka fituar atje një titull me Chelsea. Fati i Pochettinos duket se do ta përcaktojë edhe atë të Contes, pasi që nëse argjentinasi merr drejtimin e Spurs dhe Raul të Real Madridit, kjo i hap derën atij që ta drejtojë Paris Saint-Germainin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch