Connect with us

Jetë

Kek i butë me gjalp dhe vanilje – Ëmbëlsira që duhet të provoni sot!

Published

on

kek-i-bute-me-gjalp-dhe-vanilje-–-embelsira-qe-duhet-te-provoni-sot!

Ëmbëlsirat me gjalpë kanë të gjithë një veçanti pasi janë të shkrifëta dhe plot aromë të mirë.

Përbërësit

320 gr miell

220 gr sheqer

2 lugë e gjysmë çaji pluhur pjekës

Gjysmë luge çaji kripë

130 gr gjalpë

3 vezë

1 pako ekstrakt vanilje

230 gr krem djathi

250 gr sheqer pluhur

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete  ndizni furrën në temperaturën 160 gradë C.

Ndërkohë në një enë të thellë shtoni millin, sheqerin, pluhurin pjekës dhe pak kripë.

Përziejini të gjitha bashkë dhe në një tjetër enë shtoni gjalpin e shkrirë, 1 vezë dhe ekstraktin e vaniljes.

Më pas pak nga pak të gjithë këtë masë të lëngëshme shtojeni tek enë ku ndodhet mielli.

Kështu duke përzier vazhdimisht në mënyrë që të mos formohen kokrriza, do të krijoni brumin e kekut tuaj.

Me anë të një luge druri përzieni mirë miellin i cili do të jetë si shkrifët dhe jo domosdoshmërisht shumë i mbledhur.

Zgjidhni një tavë pjekje katrore me shtrojeni të gjithë brumin në të, duke e shtypur në mënyrë uniforme me anë të një spatule, gote ose me duar.

Ngjesheni mirë brumin nëpër të gjithë sipërfaqen e tavës e më pas bëni gati kremin që do i hidhni sipër.

Në një enë shtoni kremin e djathit në temperaturë ambienti, 2 vezët e mbetura dhe përzieni me anë të një rrahësi elektrik derisa të formohet një masë kremoze.

Po aty shtoni të gjithë sheqerin pluhur dhe filloni të përzieni me një spatula nga poshtë lart.

Hidheni masën e kremit në të gjithë sipërfaqen e kekut tuajduke e përhapur mirë dhe futeni të piqet.

Piqeni në temperaturë 160 gradë për 40-45 minuta derisa të fillojë të marrë ngjyrë të kaftë të lehtë.

Më pas nxirreni nga furra, lëreni të ftohet dhe spërkateni me sheqer pluhur sipër. /Lajmi.net/

Continue Reading

Jetë

Kek me lëkurë limoni – Aromë dhe shije perfekte

Published

on

Kekun me lëkurë limoni mund ta përgatisni për çdo rast, nëse keni të ftuar në shtëpi, nëse ju hahet diçka e ëmbël apo për t’ja dhurar një miku.

Përbërësit

190 gr miell

250 gr sheqer

4 vezë

120 ml krem qumështi (pana për ëmbelsira)

75 gr gjalpë pa kripë

1 lugë e gjysmë çaji me pluhur pjekës

Gjysmë luge çaji xhenxhefil pluhur

1 limon i madh ose 2 të vegjël

15 gr ekstrakt vanilje

50 ml marmaladë

Gjysmë luge çaji ujë

Kripë

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e këtij keku AgroWeb ju këshillon të ndizni furrën në temperaturën 180 gradë dhe lyeni me pak gjalpë e miell një tavë me madhësi 20-25 cm.

Sipër tavës vendosini një letër pjekje dhe lëreni mënjanë për të vazhduar me përgatitjen e kekut.

Në një enë përzieni miellin, pluhurin pjekës, xhenxhefilin dhe kripën, ndërsa në një tjetër shtoni sheqerin bashkë me lëkurën e grirë të limonit.

Shtrydhni veçmas edhe gjysmën e limonit, ndërkohë përzieni me duar sheqerin me lëkurën e limonit në mënyrë që të bashkohen mirë.

Një nga një po tek sheqeri, shtoni vezët të cilat duhet të jenë në temperaturë ambienti.

Pas secilës prej tyre përzieni mirë me rahhës elektrik në mënyrë që sheqeri të shkrijë dhe në fund shtoni edhe lëngun e limonit që shtyrdhët më parë bashkë me kremin e qumështit.

Këtë proces mund ta bëni edhe me anë të një rrahësi elektrik të posacëm për vezët përveçse me dorë.

Merrni enën tjetër ku ndodhen përbërësit e thatë dhe shtojeni pak nga pak tek kjo që po punoni pjesën tjetër të brumit.

Ndërkohë shkrini gjalpin dhe përziejeni me esencën e vaniljes.

Në fund duke përzier, shtojeni pak nga pak tek brumi i kekut që sapo përgatitët.

Brumi përfundimtar do të jetë i trashë, kremoz e pa kokrriza.

Hidheni të gjithin tek tava që përgatiët në fillim dhe futeni të piqet për 70 – 75 minuta ose derisa të marrë ngjyrë të artë në sipërfaqe.

Kur të jetë pjekur nxirreni nga furra dhe pasi të ftohet pakra hiqeni me kujdes nga tava.

Sipas dëshirës mund t’i përgatisni salcën më marmaladë për ta lyer sipër.

Mjafton të zieni marmaladën me ujin në një tigan të vogël dhe ta lini të ziejë derisa të formohet një masë kremoze.

Hidhjani sipër kekut tuaj dhe lëreni të ftohet për 2 orë dhe mund ta shërbeni sipas dëshirës tuaj. /Lajmi.net/

Continue Reading

Jetë

Brokoli me kos dhe hudhër – E shëndetshme, e shijshme dhe plot vlera

Published

on

Atë mund ta servirni ose si pjatë të parë ose duke shoqëruar gatime të tjera tradicionale ose jo.

Është një pjatë ideale që mund të konsumohet në çdo kohë të ditës, është e lehtë e mbi të gjitha e pasur në vlera ushqyese.

Mund të shoqërohet me pak bukë të thekur misri ose gruri por edhe me byrekë të ndryshëm shtëpie.

Kjo recetë bëhet edhe më e shijshme kur përgatitet me kos të bërë në shtëpi.

Përbërësit

Për 4 persona rekomandohen:

300 gr brokoli

2  thelpinj hudhër (sasia e hudhrave sipas dëshirës)

200 gr kos

Vaj ulliri

Kripë

piper i zi

piper i kuq (sipas dëshirës)

Majdanoz ose Koper (sipas dëshirës)

Përgatitja 

Qëroni hudhrat dhe pritini hollë.

Shtypini me një lugë dhe spërkatini me pak kripë.

Në këtë mënyrë hudhra do të ketë mundësi të çlirojë alicininë, substancën e famshme mirëbërëse.

Ndërkohë ndajini brokolit në degëza dhe më pas lajini me ujë të bollshëm.

Më pas, vendosni një tenxhere me ujë dhe pak kripë në zjarr.

Lëreni sa uji të nisë të vlojë e më pas shtoni aty degëzat e brokolit.

Lërini të ziejnë jo më shumë se 6-7 minuta e më pas kullojini nga uji i ngrohtë dhe vendosini në një enë me ujë të ftohtë, në këtë mënyrë procesi i zierjes së brokolit do ndalojë.

Ndërkohë në një enë tjetër përzieni kosin, hudhrat, vajin e ullirit, kripën dhe piperin.

Përzierja duhet të bëhet mirë që shija të jetë e njëtrajtshme dhe gjithëpërfshirëse.

Masa e kosit duhet të jetë e trashë dhe jo shumë e lëngshme si taratori.

Hidheni atë sipër brokolit të zierë dhe vendosini në frigorifer për një orë ose më pak, sipër spërkatini sipas preferencës me pak piper të kuq apo majdanoz ose kopër të grirë hollë./Lajmi.net/

Continue Reading

Jetë

Crema Catalana – ëmbëlsira më e famshme spanjolle

Published

on

Crema Catalana behet vetem me qumesht, veze dhe trashet edhe me pak niseshte ndersa kremi brulee behet me pana dhe pa niseshte vetem veze. Catalana behet ne vater ndersa krem brulee ne furre.

Te dyjave i digjet sheqeri siper.

Perberesit:

500 ml qumesht

5 te verdha veze

95 gr sheqer

Lekure limoni ose portokalli

Shkop kanelle ose vanilje me deshire

1 luge gjelle plot niseshte

Pergatitja eshte shume e thjeshte sikur po bejme nje puding por me veze

Vendosim qumeshtin te ngrohet nderkohe brenda i kemi hedhur 60-70 gr sheqer, lekuren e limonit, 1 shkop kanelle & pak vanilje.

Kur eshte afer vlimit e fikim dhe i lejme te marrin mire aromat. Nderkohe ne nje ene rrahim te verdhat e vezes me 2 luge gjelle sheqeri.

Ne nje ene tjeter hedhim 1 gote qumesht te ftohte dhe tresim nisheshtene, kete ia shtojme vezeve dhe i perziejme mire.

Mases i shtojme dhe qumeshin e ngrohte te cilin e kullojme. I perziejme dhe e kalojme ne zjarr per 9-10 min duke e perzier gjithe kohen deri sa trashet kremi.

E kalojm ne tasat e qeramikes dhe e lejme ne frigorifer te pakten 4-5 ore. Nese doni qe mos formohet cipa siper mbulojini me qese kuzhine.

Kur e nxjerrim per ta servirur i djegim sheqerin siper. /Lajmi.net/

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch