Connect with us

Sport

Kane befason me vendimin e fundit

Published

on

Harry Kane, do të ishte i hapur për nënshkrimin e një zgjatjeje në Tottenham nëse oferta përfshin një klauzolë lirimi, zbulon Eurosport.

Një rezultat i tillë dikur dukej një zhvillim i pamundur, por me Manchester City që tani thuhet se ka hequr dorë nga ndjekja e tyre, ai mund të dëshirojë të sigurojë një rritje pagash si një masë sigurie në rast se vlera e tij e tregut do të zvogëlohej, përcjell ORAinfo.

Me një klauzolë lirimi, ai nuk do të mbahej më nga Spurs kundër dëshirës së tij. Sidoqoftë, kryetari Daniel Levy thuhet se e urren konceptin e klauzolave të lirimit dhe mund të jetë e vështirë të bindet kjo ofertë./ORAinfo/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Po ndodh befasia e madhe: Puig në janar te gjiganti italian

Published

on

Riqui Puig në janar te gjiganti italian.

Riqui Puig transferohet në Serie A.

Mesfushori i Barcelonës, Riqui Puig sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Camp Nou në janar, pasiqë nuk bën pjesë në planet e Koeman.

22-vjeçari nuk po luan aspak nën drejtimin e Koeman dhe në janar pritet të largohet nga Barcelona.

Nga situata e Puig kërkon të përfitojë Roma. Mourinho ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e Puig në merkaton e janarit.

Barcelona nuk dëshiron ta shesë Puig por Blaugranët janë të hapur për huazimin e tij.

Bisedimet pritet të fillojnë së shpejti dhe Puig sipas të gjitha gjasave në janar do ta vesh fanellën e Katalanasve.

Continue Reading

Sport

Dorëzohet Interi për Barellan, mbërrinë oferta e ‘çmendur’

Published

on

Oferta prej 100 milionë eurove ka arritur: Barella largohet nga Interi.

Oferta faraonike ka arritur, Nicolo Barella largohet nga Interi.

Nicolo Barella është njëri nga lojtarët më të kërkuar falë paraqitjeve mbreslënëse me Interin dhe përfaqësuesen e Italisë.

24-vjeçari e ka nisur mjaftë mirë sezonin e ri duke bërë 6 asistime dhe 1 gol në dhjetë ndeshje të luajtura.

Barella konsiderohet si i paprekshëm te Interi, por klubet e interesuara synojnë të përfitojnë nga kriza financiare në të cilën gjenden Neroaxurët.

Interesim për Barellan kanë shfaqur Real Madrid dhe Chelsea, mirëpo garës i është bashkuar edhe PSG.

Parisienët janë të gatshëm të bëjnë çmendurinë duke ofruar 100 milionë euro për kartonin e Barellas, ofertë të cilën Interi vështirë se do ta refuzoj.

Continue Reading

Sport

Zyrtare: Milan nënshkruan me talentin 19 vjeçar

Published

on

Milan ka njoftuar zyrtarisht se portieri Andreas Jungdal ka zgjatur kontratën e tij me klubin deri në vitin 2024.

Jungdal është bërë portieri i zgjedhur në Milano për shkak të dëmtimit të Alessandro Plizzari dhe operacionit të mëvonshëm.

Danezi është 19 vjeç dhe më i riu në skuadrën aktuale, dhe në fushatën 2019-20 ai bëri shtatë paraqitje për Primavera në nivelin e dytë plus 23 vitin e kaluar, ku mblodhi tre thirrje për skuadrën e ekipit të parë (kundër Romës, Sassuolos dhe Interit në kupë), përcjell ORAinfo.

Ai mbërriti në Milano në korrik 2019 nga Vejle Boldklub, një klub danez i kategorisë së parë, për një përvojë të re të frikshme si adoleshent.

Sidoqoftë, udhëtimi i tij vazhdon pasi ai ka nënshkruar një marrëveshje të re deri në vitin 2024. /ORAinfo/

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch