Connect with us

Sport

Juventus në aksion, po synon transferimin e ‘bishës’ nga Manchester City!

Published

on

juventus-ne-aksion,-po-synon-transferimin-e-‘bishes’-nga-manchester-city!

Gjiganti Italian, Juventusi synon transferimin e super sulmuesit Brazilian, Jesus.

Te skuadra e Juventusit po mendojnë ta transferojnë sulmuesin e Manchester Cityt, brazilianin Gabriel Jesus.
“Gazzetta dello Sport”, ka shkruar të hënën se Juventusi e sheh Jesusin si pasardhës të denjtë të Cristiano Ronaldos.

Kështu që, në rast se Ronaldo do të largohet nga Juventusi, atëherë ekipi italian me të gjitha forcat do të hidhet në sulm për ta transferuar Jesusin.

Braziliani 24-vjeçar mund të largohet nga Manchester City gjatë kësaj vere, pasi ekipi anglez po insiston në transferimin e Harry Kanet.

Jesus ka kontratë me Cityn deri në vitin 2023 kurse në sezonin e fundit, ka shënuar 14 gola dhe ka asistuar katër herë në 42 paraqitje në të gjitha garat. Jesus është pjesë e Cityt prej janarit të vitit 2017.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Punë e kryer: Mourinho bën transferin e parë te Roma

Published

on

Roma me portier të ri.

Skuadra e Jose Mourinhos tashmë edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshjen për blerjen e një portieri të ri.

Bëhet fjalë për Rui Patricion të Wolves i cili tashmë ka arritur një marrëveshje personale me Giallorossët për një kontratë me afat 3 vjeçar.

33 vjeçari portugez në këtë mënyrë do të bashkohet me bashkëkombasin e tij, Jose Mourinhon.

Patricio ka qenë portier i parë tek skuadra angleze qysh prej transferimit në 2018 nga skuadra e Sporting Lisbonës.

Continue Reading

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch