Connect with us

Sport

Finalja e Ligës së Evropës, formacionet zyrtare Villarreal – Manchester United

Published

on

finalja-e-liges-se-evropes,-formacionet-zyrtare-villarreal-–-manchester-united

Gjithçka është gati për t’u zhvilluar finalja e Europa Ligës në mes të Villarrealit dhe Manchester United. Këto dy skuadra kanë bërë një rrugë të gjatë sivjet në garën e dytë më të rëndësishme në Europë pas Ligës së Kampionëve dhe do ta kërkojnë me ngul këtë trofe, pasi që të dyja kanë dështuar për të fituar diçka në kupat dhe kampionatet e tyre vendore.

Derisa Unai Emery njihet si një mjeshtër i fitimit të këtij trofeu, ku e ka fituar atë disa herë me Sevillën dhe skuadra të tjera, Ole Gunnar Solskjaer kërkon trofeun e parë në Europë por edhe të parin me United pas 4 viteve pa fituar trofe.

Në sulmin e Villarreal ka startuar Bacca dhe Yeremy derisa në sulmin e United nga minuta e parë sonte luajnë Cavani, Rashford dhe Greenëood.

Formacionet zyrtare:

Villarreall:

Manchester United:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Punë e kryer: Mourinho bën transferin e parë te Roma

Published

on

Roma me portier të ri.

Skuadra e Jose Mourinhos tashmë edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshjen për blerjen e një portieri të ri.

Bëhet fjalë për Rui Patricion të Wolves i cili tashmë ka arritur një marrëveshje personale me Giallorossët për një kontratë me afat 3 vjeçar.

33 vjeçari portugez në këtë mënyrë do të bashkohet me bashkëkombasin e tij, Jose Mourinhon.

Patricio ka qenë portier i parë tek skuadra angleze qysh prej transferimit në 2018 nga skuadra e Sporting Lisbonës.

Continue Reading

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch