Connect with us

Sport

Dridhet Juventus, Ronaldo nis bisedimet me gjigantin evropian

Published

on

dridhet-juventus,-ronaldo-nis-bisedimet-me-gjigantin-evropian

PSG-ja nis bisedimet me Ronaldon.

Paris Saint-Germaini ka nisur bisedimet me Cristiano Ronaldon, të cilin po synon ta transferojë gjatë kësaj vere, ka raportuar të enjten “AS”.

Mësohet se PSG-ja ka disa ditë që edhe zyrtarisht po negocion me agjentin e Ronaldos, Jorge Mendesin dhe së shpejti pritet t’i bëjë ofertë Juventusit për yllin portugez.

Ekipi francez është i gatshëm që për Ronaldon të ofrojë kartonin e sulmuesit Mauro Icardi plus 30 milionë euro. Te Juventusi janë të gatshëm ta shesin Ronaldon, i cili ka edhe një vit kontratë me ekipin nga Serie A.

Ronaldo iu bashkua Juventusit në vitin 2018 nga Real Madridi dhe edicionin e fundit, realizoi 36 gola në të gjitha ndeshjet. Portugezi 36-vjeçar karrierë ka bërë edhe te Manchester Unitedi e Sportingu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch