Connect with us

Sport

Donnarumma pas Milanit tradhëtoi edhe Juventusin, zgjedh këtë ekip për para

Published

on

donnarumma-pas-milanit-tradhetoi-edhe-juventusin,-zgjedh-kete-ekip-per-para

Donnarumma pas parasë, pritet ta zgjedhë PSG-në para Milanit e Juventusit.

E ardhmja e Donnarummas sipas të gjitha gjasave do të jetë në Francë. Portieri italian është në negociata të avancuara me bordin e Paris Saint-Germainit.

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Donnarumma pritet të nënshkruajë me ekipin nga “Parc des Princes”.

Paga e tij pritet të jetë rreth 12 milionë euro neto për sezon, përfshirë edhe bonuset. Kështu, gjiganti francez e mposht konkurrencën e Milanit dhe Juventusit, duke ofruar kontratën më të majme.

Për ta mbajtur në “San Siro” Milani ofroi pagë tetë milionë euro në sezon, çka ishte e pakënaqshme për gardianin e Italisë. Më pas, Juventusi tregoi interes duke i ofruar kontratë me vlerë 10 milionë euro në sezon, çka gati nuk e joshi Donnarumman.

Në fund, ai pritet të zgjedhë ofertën më të lartë, atë të PSG-së, duke shkuar pas parasë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch