Connect with us

Sport

Camavinga zbulon se cilës skuadër të madhe i tha “JO”

Published

on

Ai ishte njëri nga lojtarët më të kërkuar në afatin kalimtar të verës..

Nënshkrimi i ri i Real Madrid, Eduardo Camavinga hodhi poshtë mundësinë për t’u bashkuar me PSG, zbulon AS, përcjell ORAinfo.

Camavinga iu bashkua Madridit këtë javë nga Rennes në një lëvizje prej 40 milionë eurosh (34 milionë funte/47 milionë dollarë).

Adoleshenti kishte interes të fortë nga PSG por ëndrra e tij ishte gjithmonë të transferohej në Los Blancos./ORAinfo/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Dorëzohet Interi për Barellan, mbërrinë oferta e ‘çmendur’

Published

on

Oferta prej 100 milionë eurove ka arritur: Barella largohet nga Interi.

Oferta faraonike ka arritur, Nicolo Barella largohet nga Interi.

Nicolo Barella është njëri nga lojtarët më të kërkuar falë paraqitjeve mbreslënëse me Interin dhe përfaqësuesen e Italisë.

24-vjeçari e ka nisur mjaftë mirë sezonin e ri duke bërë 6 asistime dhe 1 gol në dhjetë ndeshje të luajtura.

Barella konsiderohet si i paprekshëm te Interi, por klubet e interesuara synojnë të përfitojnë nga kriza financiare në të cilën gjenden Neroaxurët.

Interesim për Barellan kanë shfaqur Real Madrid dhe Chelsea, mirëpo garës i është bashkuar edhe PSG.

Parisienët janë të gatshëm të bëjnë çmendurinë duke ofruar 100 milionë euro për kartonin e Barellas, ofertë të cilën Interi vështirë se do ta refuzoj.

Continue Reading

Sport

Zyrtare: Milan nënshkruan me talentin 19 vjeçar

Published

on

Milan ka njoftuar zyrtarisht se portieri Andreas Jungdal ka zgjatur kontratën e tij me klubin deri në vitin 2024.

Jungdal është bërë portieri i zgjedhur në Milano për shkak të dëmtimit të Alessandro Plizzari dhe operacionit të mëvonshëm.

Danezi është 19 vjeç dhe më i riu në skuadrën aktuale, dhe në fushatën 2019-20 ai bëri shtatë paraqitje për Primavera në nivelin e dytë plus 23 vitin e kaluar, ku mblodhi tre thirrje për skuadrën e ekipit të parë (kundër Romës, Sassuolos dhe Interit në kupë), përcjell ORAinfo.

Ai mbërriti në Milano në korrik 2019 nga Vejle Boldklub, një klub danez i kategorisë së parë, për një përvojë të re të frikshme si adoleshent.

Sidoqoftë, udhëtimi i tij vazhdon pasi ai ka nënshkruar një marrëveshje të re deri në vitin 2024. /ORAinfo/

Continue Reading

Sport

Mourinho befason pas humbjes nga Juventusi

Published

on

Mourinho pas humbjes nga Juventusi: Humbi skuadra më e mirë në fushë.

Roma u mposht nga Juventusi në derbin e xhiros së tetë në Serie A, transmeton lajmi.net.

Juventusi fitoi me golin minimal të shënuar nga Moise Kean në minutën e 16-të, gjersa romakët kishin shansin që të barazonin rezultatin në fund të pjesës së parë me anë të Veretout, por dështoi nga pika e penalltisë.

Pas përfundimit të ndeshjes, Mourinho theksoi se skuadra më e mirë humbi në këtë takim, duke qenë krenar me performancën e zhvilluar të lojtarëve të tij në këtë takim.

“Sot mund të them vetëm Romë e madhe”, tha Mourinho në fund të ndeshjes. “Padyshim që një humbje është një humbje, por nëse shikoj projektin, duhet të shikoj gjithashtu rritjen e ekipit dhe mënyrën se si ata luajnë.”

“Ne nuk shënuam asnjë gol, por unë vetëm mund t’i përgëzoj të gjithë. Sipas mendimit tim, skuadra më e mirë në fushë humbi sot.”

“Episodin e penalltisë nuk dua të komentoj. Unë nuk kam të dhëna në dorë, nuk kam dëgjuar asgjë. Unë dua të izolohem nga ky episod dhe të përqendrohem në atë që ekipi im ka bërë. Shpresoj që dikush të thotë publikisht fjalët që dëgjuam nga dhoma e zhveshjes së Juves: ata erdhën për të na uruar ”, vazhdoi Mourinho.

“Ata e dinë që ne e merituam. Unë fitova këtu disa vjet më parë pa e merituar dhe humba sot duke luajtur një lojë që tregon drejtimin në të cilin po shkojmë. Por një humbje është një humbje dhe numrat flasin vetë”.

Portugezi krejt në fund foli edhe për hierarkinë e ekzekutuesve të penalltisë të skuadrës.

“Lojtarët e penalltisë? Abrahami është një djalë plot vetëbesim, ai ishte i përfshirë në penallti. Hierarkia është e qartë: Veretout, Pellegrini, Abraham. Por në atë moment nëse një lojtar tjetër vendos të gjuaj për mua nuk është problem. Si ai ashtu edhe Veretout luajtën një lojë të mrekullueshme. Gjëja e rëndësishme është që të mos shkojmë në shtëpi me keqardhje: kemi luajtur mirë”, përfundoi Mourinho.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch