Connect with us

Sport

Bombë nga media turke: Mafia ishte e përfshirë në transferimin e Muriqit te Lazio

Published

on

bombe-nga-media-turke:-mafia-ishte-e-perfshire-ne-transferimin-e-muriqit-te-lazio

Mediat turke raportojnë se mafia ishte e përfshirë në transferimin e sulmuesit Vedat Muriqi, nga Fenerbahce te Lazio.

Kosovari kaloi te skuadra italiane për 20 milionë euro, verën e kaluar, mirëpo nuk arriti assesi ta gjejë formën e duhur.

Ndërsa, tani media turke, Fanatik pretendon se mafia shqiptare ishte e përfshirë në transferimin e kosovarit te Lazio.

Doli që kompania Top Bast, e cila operon në Shqipëri dhe në pronësi të Igli Tare dhe vëllait të tij Genti Tare, ishte përfshirë në marrëveshjen e bërë nga grupet Ndrangheta dhe Bari.

Pas informacionit të arritur, Prokurori Publik Bari arriti në postat elektronike midis Genti Tare dhe drejtuesit të grupit Bari, Francesco Martiradonna, dhe dokumentoi lidhjen midis tyre, transmeton lajmi.

Hetimi i Igli Tare nga zyra e prokurorit

Sidoqoftë, mafia italiane dhe vëllezërit Tare ndaluan investimet në libralidhës për shkak të taksave të vendosura në Shqipëri. Për këtë arsye, vëllezërit Tare u përjashtuan nga hetimi, por dokumentet që i përkisnin hetimit u dërguan në Federatën Italiane të Futbollit.

Pasi prokuroria e Barit mësoi se libralidhësi donte të blihej i përkiste vëllezërve Tare, federata ngriti një ankesë me arsyetimin se menaxheri i klubit nuk mund të kishte në pronësi një kompani bastesh dhe këtë herë zyra e prokurorit nisi një hetim kundër Igli Tare .

Parregullësia në transferimin e Muriqit te Lazio:

Igli Tare u përjashtua nga hetimi, duke deklaruar se ai nuk kishte asnjë lidhje me incidentin dhe po përpiqej ta diskreditonte atë. Ndërsa prokuroria vazhdon hetimet e saj, ajo ka arritur parregullsitë në transferimin e Vedat Muriqi, i cili u transferua nga Fenerbahçe te Lazio në fillim të sezonit të kaluar.

Është pohuar se në transferimin e Vedat Muriqi, i cili u transferua nga ekipi i verdhë-blu në Lazio për 17.5 milion euro, 3 ndërmjetës të ndryshëm, si dhe menaxheri dhe avokatët e sulmuesit të Kosovës, morën komisione.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Maldini s’ka të ndalur, afër transferit nga Bundesliga

Published

on

Milan në ndjekje të Kalajdzic të Stuttgart.

Milan ka identifikuar si objektiv të saj këtë verë, sulmuesin e skuadrës gjermane të Stuttgart, Sasa Kalajdzic, raporton Calcio Mercato.

Rossonerët tashmë janë takuar me agjentin e 23 vjeçarit për të arritur një marrëveshje për transferimin e tij këtë verë.

Kalajdzic sezonin që lamë pas shënoi 16 gola në 33 takime për skuadrën gjermane në Bundesliga.

Continue Reading

Sport

E çuditshme: Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Published

on

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij.

Gennaro Gattuso mund të largohet nga Fiorentina.

Trajneri kalabrez thuhet se ka tensione me zyrtarët e klubit dhe pritet largimi i tij vetëm dy javë pas emërimit të tij në pozitën e trajnerit.

Sipas Gianluca Di Marzio, dallimi i objektivave dhe pikëpamjeve ndërmjet Gattusos dhe bordit të Fiorentinas thuhet të jetë arsyeja kryesore e largimit.

Gattuso nënshkroi kontratën me “Violan” me gjashtë qershor.

Sipas gazetarit, largimi i Gattusos është i paevitueshëm

Continue Reading

Sport

Donnarumma nesër kryen testet mjekësore te klubi i madh

Published

on

Donnarumman e pret një kontratë luksoze te PSG, të enjten u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Gianluigi Donnarumma pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Paris Saint-Germaini para se ta nënshkruajë kontratën luksoze pesëvjeçare.

Portieri italian është lojtar i lirë, duke qenë se kontrata e tij me Milanin skadon më 30 qershor.

Ai ka arritur marrëveshje personale me PSG-në që besohet të jetë me përfitime vjetore prej rreth 11 milionë eurosh plus dy milionë euro në bonuse.

Donnarumma është i angazhuar me Italinë në ‘Euro 2020’, ku sonte (e mërkurë) do të luajë kundër Zvicrës.

Meqenëse nuk mund të largohet, Tuttomercatoweb bën të ditur se ekzaminimet mjekësore do të zhvillohen në Itali, me shumë mundësi në Romë ose në Firence.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch