Author: inter-news.ch

News

Në Gjermani pritet të ndahen ndihme nga 300euro për secilën familja që ka 2 ose më shumë femije

Fantastike/ Në Gjermani pritet të ndahen ndihme nga 300euro për secilën familja që ka 2 ose më shumë femijeMadje më e lartë se shuma maksimale që pritej më parë eshte nje ndihme per te gjithe dhe nje shprese per vendin. Angela Merkel thote se:“Madhësia e paketës do të arrijë në 130 miliardë euro për vitet […]

Read More
News

Më në Fund zyrtari i OBSH-së jep Lajmin e mirë për Evropën, Ja çfarë pritet te ndodh

Lajme te mira vijne nga OBSH per evropen. Hans Kluge thote se “Ne mund ta menaxhojmë virusin dhe ta mbajmë ekonominë të funksionojë” ndaj duhet shprese dhe ne po presim qe bota te filloj te marre frysme serisht.Ndaj presim lajme te mira. Numri i te infektuarve eshte ne renie edhe pse ne disa zona ka […]

Read More
News

Befason Adriana Matoshi, Albini më shkrujti më tha hajde në Vetëvendosje

Edhe aktorja Adriana Matoshi i është futur politikës. Ajo i është bashkuar listës së Lëvizjes Vetëvendosje dhe Vjosa Osmanit për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Në një postim në Facebook, Matoshi ka bërë të ditur se në listë do ta ketë numrin 60, përcjell Bota sot. Matoshi ka treguar se atë e ka ftuar Albin […]

Read More
News

Nuk do ta besoni, Në këtë qytet të Gjermanisë qiraja kushton vetëm 1 euro…

Fuggerei, është një qytezë e cila ndodhet në Gjermani dhe duket si idealja për çdo njeri i cili kërkon të nisë një jetë të re, larg zhu-rmës, smogut e po ashtu shpenzimeve.Mediat vendase thonë se në këtë zonë qiratë e shtëpive nuk kanë ndryshuar që prej vitit 1521 dhe ato janë vetëm 0.88 euro. Fuggerei […]

Read More
News

Pas shiut, sinoptikanët japin alarmiin, Ja çfarë do të ndodhë në 23 janar në Shqipëri

Shirat sekanë marrë fund duke i dhënë mundësi autoriteteve që të ndërhyjnë për të rekuperuar dëmet e shkaktuara nga përmbytjet e ditëve të fundit. Megjithatë, moti do të sillët ekzaktësisht si për dimër në Shqipëri, ku pas shirave tashmë na pret acari dhe debora. Reshjet e dëborës pritet të fillojnë mbrëmjen e datës 13 janar […]

Read More
News

E Papritur kjo, shikojeni çfarë foto publikoi Aida Doçi…

Aida Doci është ndër këngëtaret më të njohura në skenën muzikore. Ajo në të shumtën e rasteve kalon në lajm, përmes pozave të shumta që publikon, shkruan “Kosovarja”. Këtë herë, me një fustan të bukur dhe të n gushtë Aida duket p erfekte duke reklamuar línjat e saj të veçanta. Për më shumë, shikojeni edhe […]

Read More
News

Nuk kanë të ndalur Lajme e kqija për Gjermaninë, Ja çfarë ka ndodhur sot

Sipas Institutit Robert Koch (RKI) në Gjermani i cili kryen hulumtime në fushën e sëmundjeve infektive, thuhet se me 1 244 vd ekjet në 24 orët e fundit numri i vi ktimave ka arritur në 43 881, ndërsa me 25 164 raste në 24 orët e fundit numri i rasteve arrin në 1 978 590. […]

Read More
News

Ky është 20-vjeçari që vdíq pas aksídentit në Prizren (FOTO)

Dy ditë më parë ka ndodhur një aksident trafiku në mes dy veturave në rrugën “Besim Shala” në Prizren ku si pasojë l ëndime të rënda kanë pësuar dy vozitësit, ndërsa lëndim të lehtë ka marrë një pasagjer. Gazeta Sinjali mëson se njëri nga të l ënduarit i moshës 20-vjeçare ka ndërruar jetë sot rreth […]

Read More
News

Ekskluzive Deri në këtë orë pritet të lejohet lëvizja e qytetarëve

Lehtësimi i masave Deri në këtë orë pritet të lejohet lëvizja e qytetarëve.Ministria e Shëndetësisë ka propozuar të lehtësohen masat e reja.MSH ka propozuar që masat të lehtësohen për disa sektorë, duke vënë në theks edhe zgjatjen e orarit të qarkullimit në bazë të masave nëpër komuna me rre zik të ulët, të mesëm e […]

Read More
News

Përhajr na Qoftë / Hashim Thaçi po kthehet në muajin Prill si ‘HERO dhe BABA’ i Kosovës

Gazetari Valon Syla ka thënë se Hashim Thaçi do të kthehet në Kosovë në muajin prill.Këto komente ai ka thënë në emisionin Pressing në T7. “Kam informacione që Hashim Thaçi kthehet në prill”, ka shkruar ai. Tutje ai ka thënë se në historinë e Kosovës janë vetëm dy figura që do të futen në historinë […]

Read More