Connect with us

Sport

Askush nuk po e beson, Juventus synon ta zëvendësoj Ronaldon me këtë sulmues

Published

on

Larguan Ronaldon, Juventus pas Lacazette

Skuadra e Juventus ka shprehur interesim për sulmuesin e Arsenal, Alexandre Lacazette.

Francezi në këtë fillim të sezonit ka luajtur vetëm 32 minuta për Gunners, me Juventus që kanë startuar dobët sezonin në Serie A.

Megjithatë, drejtuesit e Zonjës së Vjetër mund të presin deri në muajin qershor kur ish-sulmuesi i Lyon të jetë agjent i lirë dhe ta marrin me parametra zero.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sport

Befasi e madhe: Firminho tek skuadra e madhe italiane

Published

on

Roberto Firminho tek skuadra e madhe italiane.

Roberto Firminho me shumë mundësi është duke kaluar sezonin e tij të fundit me fanelën e Liverpool pasi tashmë ka filluar të interesohet për një aventurë të re.

Bayern Munich ka shprehur interesim të madh për sulmuesin brazilian por bavarezët nuk janë të vetëm në këtë garë.

Bëhet fjalë për Milanin e cila ka Zlatan Ibrahimovic 40 vjeç dhe Olivier Giroud 35 vjeçar, të dy këta emra të mëdhenj që si zëvëndësim padyshim që kërkojnë një sulmues të kalibrit të rëndë.

Firminho aktualisht ka një vlerë rreth 40 milionë euro, para këto që mund të grumbullohen nga Rossonerët deri në verën e ardhshme.

Milan kishte mundësinë e transferimit të tij vite më parë kur brazilian nga Hoffenheim kaloi tek Liverpool për 20 milionë euro.

Continue Reading

Sport

Po ndodh befasia e madhe: Puig në janar te gjiganti italian

Published

on

Riqui Puig në janar te gjiganti italian.

Riqui Puig transferohet në Serie A.

Mesfushori i Barcelonës, Riqui Puig sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Camp Nou në janar, pasiqë nuk bën pjesë në planet e Koeman.

22-vjeçari nuk po luan aspak nën drejtimin e Koeman dhe në janar pritet të largohet nga Barcelona.

Nga situata e Puig kërkon të përfitojë Roma. Mourinho ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e Puig në merkaton e janarit.

Barcelona nuk dëshiron ta shesë Puig por Blaugranët janë të hapur për huazimin e tij.

Bisedimet pritet të fillojnë së shpejti dhe Puig sipas të gjitha gjasave në janar do ta vesh fanellën e Katalanasve.

Continue Reading

Sport

Dorëzohet Interi për Barellan, mbërrinë oferta e ‘çmendur’

Published

on

Oferta prej 100 milionë eurove ka arritur: Barella largohet nga Interi.

Oferta faraonike ka arritur, Nicolo Barella largohet nga Interi.

Nicolo Barella është njëri nga lojtarët më të kërkuar falë paraqitjeve mbreslënëse me Interin dhe përfaqësuesen e Italisë.

24-vjeçari e ka nisur mjaftë mirë sezonin e ri duke bërë 6 asistime dhe 1 gol në dhjetë ndeshje të luajtura.

Barella konsiderohet si i paprekshëm te Interi, por klubet e interesuara synojnë të përfitojnë nga kriza financiare në të cilën gjenden Neroaxurët.

Interesim për Barellan kanë shfaqur Real Madrid dhe Chelsea, mirëpo garës i është bashkuar edhe PSG.

Parisienët janë të gatshëm të bëjnë çmendurinë duke ofruar 100 milionë euro për kartonin e Barellas, ofertë të cilën Interi vështirë se do ta refuzoj.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2020 toplajmet.ch